Wujek $knerus i Kaczor Donald: Ucieczka z Zakazanej Doliny

Wujek $knerus i Kaczor Donald tom 8 Ucieczka z Zakazanej Doliny Imaginaria

Wybór lektur na czas urlopu to rzecz dość trudna, zwłaszcza jeżeli musimy zminimalizować zabierany bagaż. Jeśli jednak mamy możliwość zabrać ze sobą coś cięższego, to komiksowe przygody Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda mogą okazać się dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy postanowimy poświęcić trochę cennego wolnego czasu na lekturę ósmego tomu kolekcji zbierającej prace Dona Rosy zatytułowanej Ucieczka z Zakazanej Doliny.

Wujek $knerus i Kaczor Donald tom 8 Ucieczka z Zakazanej Doliny Okładka ImaginariaÓsmy tom kolekcji Wujek $knerus i Kaczor Donald zawiera siedem dłuższych opowieści o dzielnych kaczorach mierzących się z różnymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami. Tym, co wyróżnia ten tom, a zostaje nam oznajmione już w Przedmowie jest fakt, że zebrane w nim opowieści to sequele innych kaczych opowieści. Nie powinno to jednak przerażać czytelnika mniej zaznajomionego z Kaczogrodem i losami jego mieszkańców. Don Rosa zadbał, by każdy czytelnik, niezależnie od poziomi zaawansowania, mógł cieszyć się jego opowieściami.

Autor stawia przed głównymi bohaterami tomu Ucieczka z Zakazanej Doliny liczne wyzwania, które niejednego śmiałka przyprawiłby o zawrót głowy. Nie brak więc wypraw w mniej lub jeszcze mniej znane zakamarki świata, na przykład do tytułowej Zakazanej Doliny. Bohaterowie będą też musieli stawić czoła jednemu z najznakomitszych złodziei wszechczasów. Wreszcie, Hyzio, Dyzio i Zyzio zdobywać będą kolejne poziomy skautowskiego wtajemniczenia. A to tylko garstka z pomysłów, które na komiksowe karty przelał Don Rosa.

Wujek $knerus i Kaczor Donald tom 8 Ucieczka z Zakazanej Doliny Plansza Imaginaria

Obok zapierających dech w piersiach oraz pełnych humoru przygód, które stają się udziałem głównych bohaterów komiksu, w ósmym tomie kolekcji Wujek $knerus i Kaczor Donalda możemy także przyjrzeć się powstawianiu dzieł Dona Rosy. W części zatytułowanej Za kulisami czytelnicy znajdą liczne grafiki czy komentarze do poszczególnych historii. Dzięki nim można dokładnej poznać czytane komiksy.

Ucieczka z Zakazanej Doliny to lektura, którą z pewnością warto przeczytać podczas urlopowego spowolnienia tempa życia. Kolejny tom kolekcji Wujek $knerus i Kaczor Donald oferuje bowiem czystą rozrywkę, która zrelaksować powinna nawet największego marudę i pracoholika.


Wujek $knerus i Kaczor Donald, t. 8: Ucieczka z Zakazanej Doliny (Walt Disney Uncle Scrooge and Donald Duck: Escape from Fordidden Valley), scen. i rys. Don Rosa, przeł. Jacek Drewnowski, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 5 grudnia 2021

    […] przedostatnim tomem kolekcji zatytułowanym Powrót trzech caballeros. W przeciwieństwie do tomu Ucieczka z Zakazanej Doliny, która zbierała różnego rodzaju sequele, o tyle w tym doświadczymy kilku opowieści […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.