Wujek $knerus i Kaczor Donald: Skarb dziesięciu awatar

Wujek Sknerus i Kaczor Donald tom 7 Skarb siedmiu awatar Imaginaria

Przygody Kaczora Donalda i licznych postaci zamieszkujących to bogate uniwersum możemy śledzić w wielu seriach i formatach wydawniczych. Na Imaginariach gościły do tej pory kolejne tomy kolekcji zawierającej prace sygnowane przez Carla Barksa. Czas zatem, aby przyjrzeć się tomowi z wydania zbierającego prace Dona Rosy zatytułowanemu Skarb dziesięciu awatar.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald tom 7 Skarb siedmiu awatar Okładka ImaginariaWujek $knerus i Kaczor Donald, podobnie jak w przypadku kolekcji komiksów Carla Barksa, zbierają dłuższe i krótsze opowieści, w których główni bohaterowie przeżywają niesamowite przygody. Skarb dziesięciu awatar składa się w większości z bardziej rozbudowanych form. Zawiera zaledwie jedną historię jednoplanszową (Pułapka na sto dwa), która jednak potrafi rozbawić do łez.

Najbardziej udaną z zamieszczonych w tomie Skarb dziesięciu awatar historii okazała się tytułowa. Intrygująca i pełna tajemnic fabuła oraz niezawodna dawka humoru gwarantują czytelniczą przygodę. Tym, co wydaje się łączyć zebrane w tomie fabuły to właśnie przygodowe wątki. Tytułowa historia, a także Ostatni władca Eldorado przywołują klimat opowieści spod znaki Indiany Jonesa.

Nie brak w siódmym tomie Wujka $knerusa i Kaczora Donalda także wykorzystania innych klisz gatunkowych. Stróż prawa z Pizen Bluff zabiera czytelników w westernowe klimaty, z kolei Kosmiczne potwory atakują bawi konwencją science fiction. Niezależnie jednak od gatunku, który prezentują poszczególne opowieści każda z nich pełna jest humoru i nieograniczonej wyobraźni.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald tom 7 Skarb siedmiu awatar Plansza 1 Imaginaria

Podobnie jak w poprzednich tomach Wujka $knerusa i Kaczora Donalda, całość zamyka bogate archiwum Dona Rosy. Czytelnicy znajdą tam okładki, komentarze do poszczególnych historii, a także elementy czysto rozrywkowe. Z pewnością nie należy zakończyć lektury na samych komiksowych opowieściach.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald tom 7 Skarb siedmiu awatar Plansza 2 Imaginaria

Osób, które cenią komiks Życie i czasy Sknerusa McKwacza nie trzeba przekonywać do zapoznania się z innymi pracami Dona Rosy. Pozostałych zachęcamy do sięgnięcia po jego dzieła, gdyż oferują dużo dobrej zabawy, czego dowodem jest tom Skarb dziesięciu awatar.


Wujek $knerus i Kaczor Donald, t. 7: Skarb dziesięciu awatar (Walt Disney Uncle Scrooge and Donald Duck: The Treasure of the Ten Avatars), scen. i rys. Don Rosa, przeł. Jacek Drewnowski, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 14 sierpnia 2021

    […] bagaż. Jeśli jednak mamy możliwość zabrać ze sobą coś cięższego, to komiksowe przygody Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda mogą okazać się dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy postanowimy poświęcić trochę cennego […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.