Wujek $knerus i Kaczor Donald: Powrót trzech caballeros

Wujek $knerus i Kaczor Donald tom 9 Powrót trzech caballeros Imaginaria

Wydawanie kolejnych tomów serii Wujek $knerus i Kaczor Donald nabrało tempa i już niedługo przyjdzie nam pożegnać się z komiksami tworzonymi przez Dona Rosę. Jednak do tego czasu pozostaje cieszyć się przedostatnim tomem kolekcji zatytułowanym Powrót trzech caballeros. W przeciwieństwie do tomu Ucieczka z Zakazanej Doliny, która zbierała różnego rodzaju sequele, o tyle w tym doświadczymy kilku opowieści rocznicowych.

Wujek $knerus i Kaczor Donald tom 9 Powrót trzech caballeros Okładka ImaginariaDziewiąty tom kolekcji Wujek $knerus i Kaczor Donald składa się głównie z nieco dłuższych opowieści, których bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Nie zabraknie w nich znanych i lubianych postaci ze świata Kaczora Donalda. Ponownie pojawi się też wielu przeciwników, którym będzie musiał stawić czoła najbogatszy mieszkaniec Kaczogrodu. Krótko mówiąc, atrakcji nie zabraknie.

W tytułowej opowieści Don Rosa zabiera Kaczora Donalda w podróż do Meksyku, która dla głównego bohatera okaże się sentymentalnym powrotem do przeszłości. Don Rosa nawiązuje w niej do animowanego filmu Trzej caballeros. Wypełniona humorem i akcją opowieść zawiera wszystko to, co w twórczości tego twórcy najlepsze.

W zebranych w tym tomie historiach nie zabraknie szalonych przygód, które stają się udziałem protagonistów. W Koronie krzyżowców, której druga część pojawi się w finałowym tomie kolekcji, Rosa wysyła bohaterów na poszukiwania skarbu templariuszy (trochę zanim modę na to wypromował Dan Brown). Z kolei Najeźdźcy to znakomita satyra na strach przed utratą gromadzonego majątku. Jego eskalacja może doprowadzić do wybuchowych skutków. Kapitaliści wszystkich krajów, uważajcie! To tylko kilka przykładów pomysłów znakomicie przeniesionych w komiksowe opowieści.

Wujek $knerus i Kaczor Donald tom 9 Powrót trzech caballeros Plansza Imaginaria

Podobnie jak w poprzednich tomach zebrane w tomie historie, zostały uzupełnione o ciekawostki związane z ich powstaniem. W Za kulisami możemy przeczytać o genezie niektórych historii oraz o wydawniczych perypetiach. Ponadto, w tomie znajdziecie także liczne dodatkowe grafiki i plakaty.

Powrót trzech caballeros to komiks, przy lekturze którego nie sposób się nudzić. Opowieści Dona Rosy nie pozwalają na noc poza przednią rozrywką. Znakomite historie połączone ze znakomitymi rysunkami oferują dużo dobrej zabawy na zimowe wieczory.


Wujek $knerus i Kaczor Donald, t. 9: Powrót trzech caballeros (Walt Disney Uncle Scrooge and Donald Duck: Thre Three Caballeros Ride Again!), scen. i rys. Don Rosa, przeł. Jacek Drewnowski, Story House Egmont, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 14 stycznia 2022

    […] Nadszedł czas pożegnania. Ostatni tom kolekcji Wujek $knerus i Kaczor Donald zbierającej komiksy Dona Rosy trafił w grudniu do czytelników. Zebrane w nim historie, choć mają w sobie trochę nostalgii, zabiorą odbiorców w świat szalonej zabawy, w której spotkamy także bohaterów znanych z Powrótu trzech caballeros. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.