Opowieści z Bukowego Lasu: Wyprawa po skarb

Opowieści z Bukowego Lasu tom 3 Wyprawa po skarb Imaginaria

Przygody rodziny Rabatków to jedna z pierwszych serii, które pojawiły się w ramach linii wydalniczej Mój pierwszy komiks 5+ adresowanej do najmłodszych czytelników. Tomy Urodziny i Chór mogły dostarczyć czytelnikom bardzo pozytywnych wrażeń. Czy podobnie jest w przypadku trzeciego tomu serii zatytułowanego Wyprawa po skarb?

Opowieści z Bukowego Lasu tom 3 Wyprawa po skarb Okładka ImaginariaKażde dziecko marzyło, aby zostać łowcą skarbów. Taka szansa staje przed rodziną Rabatków. Rodzinna legenda o prapraprzodku, który był korsarzem i prawdopodobnie ukrył duży skarb rozgrzewa wyobraźnie najmłodszych członków rodziny. Pewnego dnia będą miały okazję sprawdzić, czy w tej legendzie tkwi ziarno prawdy. Jednak tytułowa wyprawa po skarb okaże się niebezpieczna i pełna niespodzianek? Czy odważycie się towarzyszyć w niej Rabatkom?

Warto skorzystać z tej okazji, gdyż Wyprawa po skarb to całkiem udana opowieść. Scenarzysta Michel Plesix zgrabnie prowadzi opowieść umiejętnie dozując napięcie, dostosowując opowieści do możliwość młodszych odbiorców. Nawet jak jest strasznie, to nigdy nie za strasznie.

Loïc Jouannigot wspaniale narysował przygody Rabatków. Jego malarskie kadry ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Rysunki wydają się bardzo proste, jednak tu i ówdzie ukryte są niespodzianki.

Trzeci tom komiksowej serii Opowieści z Bukowego lasu to udana propozycja dla najmłodszych czytelników. Wyprawa po skarb pokazuje, że rodzina, której członkowie się wzajemnie wspierają, to także skarb wart poszukiwań.


Opowieści z Bukowego lasu, t. 3: Wyprawa po skarb (La Famille Passiflore 3 – La Chasse au trésor), scen. Michel Plesix, rys. Loïc Jouannigot, przeł. Ernest Kacperski, Mój pierwszy komiks 5+, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.