Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych

Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych Imaginaria

Komiksy poświęcone najsłynniejszemu gryzoniowi w historii popkultury ukazują się regularnie. Szczególnie interesująco wypada seria, w której przygody Myszki Miki opowiadają europejscy scenarzyści i rysownicy. Równolegle z recenzowanym wcześniej komiksem Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda, który znakomicie wpisywał się w halloweenowy okres, ukazała się na rynku opowieść w konwencji fantasy. Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych zaprasza czytelników do niesamowitego, podniebnego świata.

Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych Okładka ImaginariaW podniebnym świecie jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania są latające wyspy. Życie na nich nie należy do łatwych, a sytuację komplikują polityczne spory o władzę. Nad częścią podniebnych wysp bezwzględną władzę sprawuje dyktator Fantomen, którego władzę obalić pragnie Gildia pod przywództwem Czarnego Piotrusia. W rywalizację pomiędzy tymi stronnictwami zostaje wplątany Miki, który pragnie jedynie spokojnego życia. Nie jest mu ono jednak pisane, a wraz z przyjaciółmi będzie miał okazję ponowie poszukać mitycznej krainy Pradawnych. Czy uda im się ją odnaleźć? Ile będą musieli poświęcić, aby osiągnąć swój cel?

Komiks Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych to stosunkowo prosta opowieść, w której wątki fantastyczne mieszają się z przygodowymi i niewielką domieszką politycznych. Nie brak oczywiście humoru, który charakteryzuje opowieści, w których występują bohaterowie Disneya.

Denis-Pierre Filippi stworzył uroczą opowieść, w której sprawnie zastosował typowe elementy opowieści fantasy. Mamy więc podróż, w którą wyruszyć musi protagonista, niezwykłe miejsca, a także świat do ocalenia przed animozjami lokalnych władców. Grupa przyjaciół musi pokonać liczne przeszkody, aby zrealizować stojący przez nimi cel. Dostajemy zatem ciekawą opowieść, w której umiejętnie rozłożone akcenty pozwalają na udaną czytelniczą przygodę.

Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych Plansza 1 Imaginaria

Tym, co jednak najdłużej pozostaje w pamięci czytelnika po lekturze komiksu Miki i kraina Pradawnych, to bajeczne rysunku Silvio Camboniego. Bajeczne pod każdym względem, zarówno, jeśli chodzi o rozmach wizji, jak i jej wykonanie. Przepych podniebnego świata urzeka mnóstwem szczegółów, które często dostrzega się dopiero po dłuższym obcowaniu z poszczególnymi planszami. Nie należy spieszyć się zatem z lekturą, tylko spokojnie przyglądać się kolejnym rysunkom Camboniego.

Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych Plansza 2 Imaginaria

Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych to komiks, od którego ciężko oderwać oczy, za sprawą wspomnianych powyżej rysunków. Fabuła, choć interesująca, zdaje się schodzić na drugi plan. Lektura, która może przypaść do gustu nie tylko wielbicielom disnejowskich opowieści.


Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych (Mickey Mouse et la terre de anciens), scen. Denis-Pierre Filippi, rys. Silvio Camboni, tłum. Maria Mosiewicz, Myszka Miki, Story House Egmont, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.