Mali Bogowie: Piorun do drapania

Mali Bogowie tom 1 Piorun do drapania Imaginaria

Mity starożytnej Grecji zna prawie każdy. Dla niektórych ich lektura była przyjaznością, dla innych szkolną drogą przez mękę. Na te opowieści można spojrzeć także w inny sposób, czego dowodzą autorzy komiksowej serii Mali Bogowie. Jednak, warto przeczytać „starsze wydanie” mitów, żeby bawić się jak najlepiej.

Mali Bogowie tom 1 Piorun do drapania Okładka ImaginariaZeus poszukuje nowych bogów. Pracy wszak nie brakuje a władcy Olimpu przydałoby się wsparcie. Liczni kandydaci szlifują zatem swoje umiejętności, aby móc sprostać zadaniu. Najlepiej, gdyby kandydaci byli obdarzeni potężnymi mocami, gdyż znacząco ułatwiłoby to proces rekrutacji. Nie można jednak mieć wszystkiego, poza tym niektórzy nie odkryli jeszcze swoich talentów. Czy im się to uda? Nie wiadomo, ale zabawy przy tym nie powinno zabraknąć.

Christophe Cazenove, znany z wydawanej na naszym rynku serii Sisters, zaprasza do mniej poważnego spojrzenia na losy greckich bóstw. W serii Mali Bogowie możemy przyjrzeć się wątkom i historiom znanym z lekcji języka polskiego i historii podanym w bardziej swobodny, by nie rzecz zwariowany sposób. Pierwszy tom serii (Piorun do drapania) składa się z serii krótszych (w większości jednoplanszowych) lub trochę dłuższych historyjek, które powinny rozbawić największego ponuraka.

Nie zabraknie przeróbek dobrze znanych mitycznych wątków, jednak wyobraźnia autorów nie ogranicza się tylko to przetwarzania kulturowo osadzonych opowieści. Jeśli jednak uważaliście na lekcjach języka polskiego lub po prostu dobrze pamiętacie mity, będziecie bawić się zdecydowanie lepiej.

Mali Bogowie tom 1 Piorun do drapania Plansza 1 Imaginaria

Od strony graficznej komiks prezentuje się znakomicie. Cartoonowe rysunki Phillipe’a Amouriqa znakomicie pasują do przyjętej humorystycznej konwencji. Rysunki stanowią równie istotne źródło humoru, co dowcipy słowne.

Mali Bogowie tom 1 Piorun do drapania Plansza 2 Imaginaria

Seria Mali Bogowie to sympatyczne opowieści przetwarzające w humorystyczny sposób greckie mity. Jej pierwszy album Piorun do drapania zapowiada początek długiej czytelniczej przygody, gdyż seria doczekała się na rynku frankofońskim jedenastu tomów. Pozostaje czekać na kolejne.


Mali Bogowie, t. 1: Piorun do drapania (Les petits Mythos: 1. Foudre à gratter), scen. Christophe Cazenove, rys. Phillipe Amouriq, przeł. Maria Mosiewicz, Egmont Polska, Warszawa 2021

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.