Siostry Niezapominajki: Sen Sary

Siostry Niezapominajki tom 1 Sen Sary Imaginaria

Sen Sary to pierwszy tom serii Siostry Niezapominajki. Pokazana w nim rodzina składa się z trzech nastolatek i ich matki.

Siostry Niezapominajki tom 1 Sen Sary Okładka ImaginariaPiękna, nawiązująca do stylistyki mang kreska prowadzi nas przez perypetie zwariowanych sióstr, które szukają informacji o przeszłości mamy. Inicjatorką śledztwa jest najstarsza z dziewczyn, Sara, którą nawiedza co noc niepokojący sen o drzewie, pałacu i meduzie.

Dziewczyny, co chwilę spektakularnie się kłócąc, szperają na strychu, zbierają informacje od przyjaciółek rodziny i węszą na wydziale, który ukończyła matka. W końcu odkrywają rodzinną tajemnicę. Zakończenie wypada nieco ckliwie, jednak lektura tego komiksu może stanowić wstęp do rozmów o trudnych historiach rodzinnych.

Siostry Niezapominajki tom 1 Sen Sary Plansza 1 Imaginaria

Mocną stroną komiksu jest grafika i klimat. Jest on opowieścią o wyłącznie żeńskich postaciach i wyraźnie skierowaną do dziewczynek. Niestety fabuła nie wciągnęła mnie. Zobaczmy, być może drugi tom zatytułowany Miłości Kasjopei będzie ciekawszy.


Siostry Niezapominajki, t. 1: Sen Sary (Les soeurs Grémillet 1: Le rêve de Sarah), scen. Giovanni Di Gregorio, rys. Alessandro Barbuci, przeł. Maria Mosiewicz, Story House Egmont, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.