Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda

Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda Imaginaria

Halloween się zbliża, więc można przyjrzeć się opowieściom, które wywołują dreszczyk grozy, a do tego także liczne salwy śmiechu. Miki i jego przyjaciele muszą zbadać pewną zagadkę, która zaprowadzi ich do tytułowego Horrifikland.

Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda Okładka ImaginariaMiki, Donald i Goofy prowadzą agencję detektywistyczną. Nie mogą oni narzekać na nadmiar klientów, więc zlecenie odnalezienia niesfornego kota, spada im z nieba. Żeby odnaleźć uciekiniera muszą zapuścić się w czeluściach przerażającego parku rozrywki znanego jako Horrifikland. Spotkają tam nie tylko prawdziwych złoczyńców, ale także zetkną się ze zjawiskami paranormalnymi. Czy uda im się odkryć przyczynę, dla której prawdziwe duchy pojawiły w parku strachów? Czy uda im się powtrzymać szajkę złoczyńców przez realizacją ich niecnych planów? I wreszcie, czy znajdą kota-uciekiniera?

Komiks Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda stanowi czystą esencję przygodowego komiksu grozy nasączonego gigantyczną dawką humoru. Autorzy zadbali, aby czytelnik nie miał zbyt wiele wytchnienia. Rzucają bohaterów opowieści w różne zakątki tytułowego parku rozrywki zmuszając ich do nieustannego stawiania czoła „potwornym” niebezpieczeństwom.

Lewis Trondheim stworzył fascynującą opowieść przygodową, od której ciężko się oderwać. Jeśli lubiliście kino nowej przygody, ten komiks z pewnością przypadnie wam do gustu. Oferuje on bowiem ten sam rodzaj bezpretensjonalnej rozrywki.

Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda Plansza 1 Imaginaria

Choć akcja komiksu Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda pędzi jak szalona, paradoksalnie warto czytać tę opowieść powoli. Dopiero wtedy można w pełni docenić wspaniałą pracę wykonaną przez Alexisa Nesme, którego kadry momentami wręcz przytłaczają swoim bogactwem. Wszystko jest doskonale rozplanowane, a doszukiwanie się ukrytych w poszczególnych kadrach niespodzianek, daje dodatkową frajdę.

Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda Plansza 2 Imaginaria

Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda to komiks, po który z pewnością chętnie sięgnie każdy wielbiciel bohaterów Disneya. Jednak każdy czytelnik pragnący nieco eskapistycznej rozrywki, powinien również poddać się szalonej ofercie Trondheima i Nesme.


Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda (Horrifikland. Une térrfiante aventure de Mickey Mouse), scen. Lewis Trondheim, rys. Alexis Nesme, tłum. Maria Mosiewicz, Myszka Miki, Story House Egmont, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 5 grudnia 2021

    […] Myszki Miki opowiadają europejscy scenarzyści i rysownicy. Równolegle z recenzowanym wcześniej komiksem Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda, który znakomicie wpisywał się w halloweenowy okres, ukazała się na rynku opowieść w […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.