Kajtek i Koko w kosmosie: Dwór Apodyktusa

Kajtek i Koko tom 6 Dwór Apodyktusa Imaginaria

Szósty tom komiksowej serii Kajtek i Koko w kosmosie po raz kolejny zabiera czytelników w bogaty świat wyobraźni Janusza Christy. Przygody protagonistów zaczynamy śledzić dokładnie w momencie, w którym pożegnaliśmy ich podczas lektury poprzedniego tomu.

Kajtek i Koko tom 6 Dwór Apodyktusa Okładka ImaginariaKajtek i Koko docierają na dwór tyrana Apodyktusa z zamiarem obalenia go. Jednak spotkanie z autokratycznym władcą nie będzie takie proste. Na drodze głównych bohaterów stanie bowiem liczne grono doradców tyrana, którzy będą chcieli wykorzystać protagonistów do własnych celów. Jednym z nich będzie obalenie oczernianego władcy i przejęcie rządów. Na czele spisku wydaje się stać królowa, która tylko marzy o tym, aby zasiąść na tronie. Czy Kajtek i Koko ulegną dworskim machinacjom? Czy uda im się przejrzeć intrygi dworaków? Jeśli tak, to na pewno będą czekały na nich kolejne niebezpieczne przygody.

Szósty tom serii Kajtek i Koko w kosmosie dostarcza czytelnikom olbrzymią porcję niczym nieokiełznanej zabawy. W humorystycznej formie Janusz Christa pokazuje niebezpieczne oblicza władzy, zwłaszcza jeśli wokół władcy zgromadzi się zgraja intrygantów. Równie ważne, co dobre intencje rządzących, okazuje się to, w jaki sposób zostają oni przedstawieni rządzonym. Nawet najbardziej szczytne cele czy intencje potrafią zostać przykryte przy pomocy czarnego PR. Dobro nie zawsze bowiem jest w stanie obronić się samo, czasem niezbędni okazują się ludzie, którzy nie są pozbawieni zdolności do krytycznej oceny sytuacji, a także odporni na manipulację. Ponownie zatem pod płaszczykiem wesołej komiksowej opowieści otrzymujemy kilka uniwersalnych refleksji o naturze ludzkiej oraz o tym, w jaki sposób władza lub pragnienie jej posiadania wpływają na ludzkie zachowanie.

Kajtek i Koko tom 6 Dwór Apodyktusa 1 Imaginaria

Wszystko to zilustrowane znakomitymi rysunkami Janusza Christy. Nie przestaje zadziwiać mnie bogactwo wyobraźni tego twórcy, który nadał każdemu ze stworzonych przez siebie światów unikalny charakter. Podziwianie drobnych szczegółów, które czasem stają się źródłem humoru, stanowi wartość dodaną lektury.

Szósty tom serii Kajtek i Koko w kosmosie zaprezentowanej w nowej, kolorowej edycji, to gwarantowana rozrywka dla odbiorcy w każdej kategorii wiekowej. Dla tych starszych, to okazja, aby przypomnieć sobie lektury czasów młodości. Z kolei dla młodszych, to szansa na poznanie przygód przodków/kuzynów Kajko i Kokosza.


Kajtek i Koko w kosmosie, t. 6: Dwór Apodyktusa, scen. i rys. Janusz Christa, Egmont Polska, Warszawa 2020.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 19 stycznia 2021

    […] to bowiem pożegnanie z tą znakomitą serią wydaną w nowej kolorowej edycji. Podobnie jak w przypadku Domu Apodyktusa, akcja siódmego tomu rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym pożegnaliśmy naszych […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.