Kajtek i Koko w Kosmosie: Bogini moczarów

Kajtek i Koko w kosmosie tom 7 Bogini moczarów Imaginaria

Nadszedł koniec sentymentalnej podróży. Finałowy tom komiksowej serii Kajtek i Koko w kosmosie to bowiem pożegnanie z tą znakomitą serią wydaną w nowej kolorowej edycji. Podobnie jak w przypadku Domu Apodyktusa, akcja siódmego tomu rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym pożegnaliśmy naszych bohaterów.

Kajtek i Koko w kosmosie tom 7 Bogini moczarów Okładka ImaginariaKajtek i Koko próbują pomóc parze zakochanych, na których życie czyha tytułowa bogini moczarów. Trafiają do społeczności, której zachowaniem kierują zabobony oraz strach przez magicznymi mocami Mbaali. Wydaje się, że dotrzymanie złożonej obietnicy będzie ich wiele kosztowało. Czy przeszkodzi im to w powrocie na ziemię? Czy uda im się dotrzeć do swojego statku? Jak zostaną wtedy przyjęci przez Centralny Mózg Elektronowy i pracujące dla niego roboty? Czy i ewentualnie jak zakończy się ich misja?

Bogini moczarów bawi równie dobrze jak poprzednie tomy serii. Janusz Christa zadbał o to, by czytelnik pragnął pochłaniać kolejne strony wypełnione akcją i humorem. Udało mu się także wpleść w opowieść liczne elementy o walorach edukacyjnych lub takie, które mogą pobudzić czytelników do refleksji. Współczesnym wydaje się wątek relacji pomiędzy naturą i technologią oraz tego jak ludzie radzą sobie z postępem, który coraz bardziej zmienia ich zachowania. Nie zawsze w pożądanym kierunku. Równie ważne są pojawiające się tekście wątki ekologiczne.

Kajtek i Koko w kosmosie tom 7 Bogini moczarów 1 Imaginaria

Oprócz wciągającej fabuły seria Kajtek i Koko w kosmosie niezmiennie zaskakuje wizualnym bogactwem, wykreowanego przez Janusza Christę świata. Warto niektórym kadrom przyjrzeć się dokładnie. Unikalny styl autora Bogini moczarów sprawia, że każda ponowna wizyta w świecie rysowanych przez niego opowieści jest wizualną przyjemnością.

Siódmy tom serii Kajtek i Koko w kosmosie domyka wszelkie wątki opowieści. Czytelnicy znajdą w nim odpowiedzi na pytania, które zadawali sobie podczas lektury. Szkoda, że to już koniec, ale przecież po małej przewie można do tej opowieści wrócić.


Kajtek i Koko w kosmosie, t. 7: Bogini moczarów, scen. i rys. Janusz Christa, Egmont Polska, Warszawa 2020.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.