Giganci: Erin

Giganci tom 1 Erin Imaginaria

Zatytułowany Erin pierwszy tom serii Giganci stworzyli Lylian, Paul Drouin i Lorien Aureire, jak również James Christ. Klimat komiksu przywodzi na myśl wrażliwość znaną z filmu Vaiana czy świata Hildy. Przyroda w nim ożywa, zamieszkują ją duchy i wielkoludy. Pomysł fabularny całej serii, w której sześcioro dzieci z różnych stron globu ma odkryć swoje ponadnaturalne moce i odnaleźć przypisanego im olbrzyma, wydaje się natomiast nawiązywać do serii Spirit Animals. Wygląda na to, że w miarę wydawania kolejnych tomów otrzymamy uniwersum eko-gigantów.

Giganci tom 1 Erin Okładka ImaginariaPóki co jesteśmy w Szkocji. Ruda Erin od małego ma rękę do roślin. Taką, że pod jej okiem w przydomowym ogródku owocuje kiwi. Teraz, osierocona w strasznym wypadku, ma zamieszkać z kochającym wujostwem i zapatrzonym z w nią młodszym kuzynem. No chyba że stanie się trochę inaczej, gdyż, uciekając przed łobuzami, spotka w lesie Yrso, swojego indywidualnego giganta-stróża, przypominającego z wyglądu skrzyżowanie owada, ptaka i drzewa. To ważne, aby zaangażowała się w nową znajomość, gdyż w tym czasie na Grenlandii pewien milioner na wózku, wspomagany przez ocieplenie klimatu oraz tamtejszego chłopca imieniem Yatho, odmraża zaklętego w lodowcu rogatego Alyphara. Ma nadzieję odkryć zagadkę nieśmiertelności. Czy to może skończyć się dobrze?

Giganci tom 1 Erin Plansza Imaginaria

Komiks wpisuje się w coraz szerszy nurt tekstów nawiązujących do katastrofy ekologicznej. Ja czekam, aby przeczytać o kolejnych parach dziecko – gigant. Wygląda na to, że autorzy zadbają w kolejnych tomach o różnorodność etniczną w grupie dzieci i przedstawią nam gigantów związanych z rozmaitymi żywiołami. Wkrótce poznamy historię niejakiego Siegfrieda i, jak sądzę, przyglądając się zapowiedzianej okładce, olbrzyma z oceanu.


Giganci, t. 1: Erin (Les Géants – Tome 1: Erin), scen. Lylian, rys. Paul Drouin, przeł. Nika Sztorc, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. 10 marca 2022

    […] komiksowej adresowanej do nastoletnich czytelniczek i czytelników. O ile recenzowana wcześniej seria Giganci osadzona była w fantastycznych klimatach, o tyle komiks Louca ma zdecydowanie bardziej przyziemny […]

  2. 6 kwietnia 2022

    […] pisanej przez Lylian a rysowanej Jamesa Christa, zatytułowany Siegfried jest bardziej mroczny niż pierwszy, opowiadający przygody osieroconej ogrodniczki […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.