Ołówkiem #50: Komiksy dla „młodszych” czytelników (20)

Ołówkiem 50 Imaginaria

Od czasu do czasu przeglądam komiksy dla młodszych czytelników. Często wspólnie z nimi poznaję ofertę wydawniczą do nich skierowaną. Trzy propozycje zasugerowane przez grupę docelową przedstawiam poniżej.

Giganci: Siegfried

Giganci tom 2 Siegfied Okładka ImaginariaDrugi tom serii „Giganci”, pisanej przez Lylian a rysowanej Jamesa Christa, zatytułowany Siegfried jest bardziej mroczny niż pierwszy, opowiadający przygody osieroconej ogrodniczki Erin.

Tym razem jesteśmy na Rugii, gdzie niepełnosprawny jedenastolatek mieszka pod nadzorem wymagającego guwernera w wielkiej willi na szczycie klifu. Siegfried znajduje wytchnienie jedynie w rozmowach przez komunikator z młodą hakerką oraz w pływaniu w domowym basenie. Ponieważ jego żywiołem jest właśnie woda, tam nawiązuje po raz pierwszy kontakt z przypisanym sobie gigantem.

Również dlatego, że w tym czasie Crossland, szalony biznesmen, uczy się już sterować olbrzymem odnalezionym na Grenlandii, akcja potoczy się naprawdę szybko i nie zabraknie starcia gigantów oraz spotkania z Erin i Yrso. Ale kim jest Q6? Wróg to czy przyjaciel? Może dowiemy się tego w tomie trzecim, mówiącym o dwójce dzieci.

Giganci tom 2 Siegfied Plansza Imaginaria

Turbogalop, tom1

Turbogalop tom 1 Okładka ImaginariaAni walk ani surowych nauczycieli nie zobaczycie natomiast w pierwszym tomie serii Turbogalop.

Ten rozgrywający się w stadninie komiks to jedna z najlżejszych lektur, jakie można sobie wyobrazić. Składa się on z licznych mikrohistoryjek o czysto humorystycznym charakterze. Temat każdej zasygnalizowany jest elementem graficznym u góry strony. Oto po prostu hippiczny slapstik i komedia pomyłek.

Wysokich lotów nie należy oczekiwać. W przygotowaniu jeszcze dwa tomy.

Turbogalop tom 1 Plansza Imaginaria

Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 1

Enola i niezwykła zwierzęta tom 1 Okładka ImaginariaWydany w Polsce pierwszy tom serii Enola i niezwykłe zwierzęta zbiera część 1 i 2 oryginalnego wydania. Tytułowa bohaterka, wspomagana przez sympatycznego kota, jest weterynarką baśniowych zwierząt i stworzeń.

W części pierwszej podejmie się zdiagnozowania przedziwnej dolegliwości kościelnego gargulca. Pierwsze rozpoznanie okaże się mylne i trzeba będzie użyć zarówno logiki, jak i serca, a na pacjenta spojrzeć doprawdy holistycznie. Druga część zaangażuje Enolę w rozwiązanie zagadki zmiany zachowania pewnego stada jednorożców.

Interesujący komiks dla dzieci wczesnoszkolnych, napisany przez znanego ze wspaniałej serii Pamiętniki Wisienki Jorisa Chamblaina. A do tego znakomicie narysowany przez Lucile Thibaudier. W przygotowaniu tom drugi.

Enola i niezwykła zwierzęta tom 1 Plansza Imaginaria


Giganci, t. 2: Siegfried (Les Géants – Tome 2: Siegfried), scen. Lylian, rys. James Christ, przeł. Nina Sztorc, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Turbogalop, t. 1 (Triple Galop tome 1), scen. Benoît Du Peloux, Michel Rodrigue, rys. Benoît Du Peloux, przeł. Marek Puszczewicz, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Enola i niezwykłe zwierzęta, t. 1 (Enola et les animaux extraordinaires: 1. La Gargouile qui partait en vadrouille; 2. La Licorne qui dépassait les bornes), scen. Joris Chamblain, rys. Lucile Thibaudier, przeł. Maria Mosiewicz, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.