Smerfiki

Smerfiki Gitarą Rysowane

Niedawno Smerfuś zagościł w wiosce niebieskich ludzików, a tymczasem dziwnym zrządzeniem losu zawitali do niej kolejni, choć tym razem nieco starsi, przedstawiciele smerfiej młodzieży. Smerfiki zgotują spokojnym przedstawicielom społeczności Smerfów sporo kłopotów, ale też dostarczą udanej zabawy.

Smerfiki Okładka Gitarą RysowanePapa Smerf pracuje nad ważnym eksperymentem. Niestety zniszczeniu ulega klepsydra, bez której nie ma szans na pomyślne ukończenie prac. Papa Smerf wysyła trzech dzielnych przedstawicieli niebieskiej społeczności, aby przenieśli mu nową klepsydrę od Ojca czasu. Złośnik, Nat i Gapik wracają do wioski z pożądanym sprzętem, jednak trójka bohaterów okazuje się nieco młodsza niż przed wyruszeniem na wyprawę. A to zwiastuje sporo kłopotów, zwłaszcza gdy młode Smerfy postanawiają rozwiązać problem Smerfetki, która pragnie mieć przyjaciółkę.

Smerfiki w zabawny sposób rozgrywają konflikt pokoleń, który jest doświadczeniem bodaj każdego społeczeństwa. Odmłodniałe Smerfy bardziej skore są do wszelkiego rodzaju psot, a także często szybciej działają, niż myślą. Wprowadzają także elementy rock and rolla do zdominowanego przez gust Ważniaka muzycznego świata Smerfów. Peyo udało się w zabawny sposób pokazać, że konflikt pokoleń, choć czasem doskwiera, jest czymś naturalnym i potrzebnym.

Obok tytułowej opowieści w tomie Smerfiki zamieszczono historię ocierającą się o elementy science fiction. W Smerfie Robocie Pracuś postanawia stworzyć sobie pomocnika. Efektem jego wysiłków jest tytułowy bohater, który z entuzjazmem wspiera w pracach wszelakich Pracusia i inne Smerfy. Jednak podstępny Gargamel zamierza wykorzystać sztucznego Smerfa do swoich niecnych celów. Z postępem trzeba uważać.

Smerfiki 1 Gitarą Rysowane

Jak zawsze wspaniałe rysunki Peyo sprawiają, że przygody Smerfików i Smerfa Robota nie tylko dobrze się czyta, ale także ogląda. Jego charakterystyczna kreska, bogactwo znakomicie podkreślonych rysunkiem indywidualnych cech przedstawicieli smerfiej społeczności, a także poukrywane tu i ówdzie smaczki, sprawiają dużo frajdy.

Opowieści zebrane w tomie Smerfiki gwarantują dobrą zabawę. Znakomity humor, nienachalne przemycanie treści dydaktycznych oraz wspaniałe rysunki sprawiają, że opowieści o niebieskich ludzikach nieustannie bawią


Smerfiki (Les P’tits Schtroumpfs), scen. i rys. Peyo, tłum. Maria Mosiewicz, Przygody Smerfów, Egmont Polska, Warszawa 2018.


O innych przygodach Smerfów przeczytacie tu:

1. Smerf Reporter i Smerfy Hazardziści
2. Latający Smerf
3. Dzieciak u Smerfów
4. Sałatka ze Smerfów
5. Smerfuś i Smerfolimpiada

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.