Dzieciak u Smerfów
Opowieści o niebieskich ludzikach na dobre zagościły na rynku komiksów dla najmłodszych. Do wydanych wcześniej tomów Smerf Reporter i Smerfy Hazardziści, Sałatka ze Smerfów, czy Nie igra się z postępem dołączył najnowszy zatytułowany Dzieciak u Smerfów.
Tym razem Smerfom przyjdzie stawić czoła niezwykle trudnemu wyzwaniu. Do ich wioski trafia bowiem zabłąkane ludzkie dziecko. Sytuację komplikuje fakt, że Miłuś to rozrabiaka, który dla psoty gotów jest nawet krzywdzić innych. Czy Smerfom uda się reedukować młodego człowieka, który zresztą niezbyt chętnie poddaje się ich wychowawczym zabiegom? Czy uda im się ocalić wioskę przed Gargamelem, u którego magii chce się uczyć młody rozbójnik? Czy Smerfom uda się zrozumieć i odmienić los Miłusia? Jakimi metodami posłuży się Papa Smerf i jego pomocnicy aby pomóc Miłusiowi powrócić na dobrą drogę?
Dzieciak u Smerfów to zabawny, pełen przygód, komiks o trudach wychowania. Scenarzyści pokazują jak wiele cierpliwości i zrozumienia dla potrzeb dziecka wymaga ten proces. Udaje im się przy tym uniknąć nadmiernego dydaktyzmu. Stawiają bardziej na dobrą zabawę okraszoną przemycanymi tu i ówdzie wskazówkami zarówno dla tych dużych, jak i małych. Z tego względu lekturę polecić można także nieco starszym czytelnikom. Być może dzięki niej zrozumieją jak ważny jest czas poświęcany własnym pociechom.
Rysownicy, którzy zastąpili Peyo, znakomicie zachowują charakterystyczny dla niego styl rysunków. Podobnie czyni Jeroen De Coninck. Ponadto zarówno sposób opowiadania, jak i ilustracje, są dobrze dostosowane do potrzeb młodszego czytelnika.
Dzieciak u Smerfów bawi ucząc i ucząc bawi. Dzięki komiksom takim jak ten z pewnością można zachęcić do czytania. Iskrzące humorem i pełne przygód opowieści o niebieskich ludzikach mogą sprawić wiele frajdy czytelnikom z różnych kategorii wiekowych, co zostało empirycznie zweryfikowane.
Dzieciak u Smerfów (Un enfant chez les Schtroumpfs), scen. Miguel Díaz Vizoso, Thierry Culliford, rys. Jeoroen De Coninck, Przygody Smerfów, przeł. Maria Mosiewicz, Egmont Polska, Warszawa 2016.
Cudnie, że przygody Smerfów można również czytać w formie komisku 🙂
http://booksmyloveblog.blogspot.co.uk/
Komiksowe Smerfy ? Hmm jestem zaintrygowana, zwłaszcza elementem edukacyjnym, bo pamiętam, że kiedyś panowało przekonanie, że komiksy to nic dobrego.
To już passe. Dziś komiksy się emancypują 🙂
Ojej, kochałam smerfy !! Bajka mojego dzieciństwa 😀 Na komiks chętnie się skuszę <33!
Polecam 🙂