Maja i Minizaury: Szkolna pułapka

Maja i Minizaury tom 2 Szkolna pułapka Gitarą Rysowane

Ledwo małe dinozaury odnalazły świat swoich przodków, a już czekają na nie kolejne przygody. Drugi tom serii Maja i Minizaury zabiera naszych bohaterów do miejsca, z którego większość dzieci chciałaby uciec jak najdalej.

Maja i Minizaury tom 2 Szkolna pułapka Okładka Gitarą RysowaneReks, Tops i Velo postanawiają jak najszybciej odnaleźć swój wahadłowiec i wrócić na statek matkę. Jednak w świecie ludzkich gigantów realizacja tego planu wcale nie jest taka łatwa. Maja oferuje im pomoc, jednak sprawy komplikuje fakt, że wakacje dobiegły końca. Dziewczynka musi iść do szkoły, a minizaury chcąc, a raczej nie chcąc, muszą udać się tam z nią. Wyprawa do placówki edukacyjnej okaże się bardziej niebezpieczna niż minizaury przewidywały. Z kolei odzyskanie wahadłowca będzie wymagało zawarcia niespodziewanego sojuszu. Tymczasem ze statku matki zostaje wysłana misja ratunkowa…

Szkolna pułapka zabiera nas w świat szkolnych wspomnień, zbudowany ze wszystkich stereotypów związanych z tego rodzaju placówkami. Mamy więc groźnego dyrektora, który tak naprawdę wolałby być gdzie indziej. Nudnych nauczycieli jest tu pod dostatkiem, a szkolny woźny jest postrachem dziatwy. Nie brak też rywalizacji między chłopakami a dziewczynami. Wszystko to zdaje się działać pewną siłą bezwładności, która sprzyja głównym bohaterom opowieści. Uczniowie zawsze wszak znajdą lekarstwo na szkolną nudę. 

Maja i Minizaury tom 2 Szkolna pułapka 1 Gitarą Rysowane

Drugi tom serii Maja i Minizaury oferuje szybką akcję, dużą dawkę humoru, trochę fantastyki, a starszym czytelnikom szczyptę nostalgii. Mali bohaterowie budzą sympatię, a różnice charakterów sprawiają, że trójka minizaurów znakomicie się uzupełnia, tworząc zgraną ekipę badawczą. Z kolei ludzcy sojusznicy „gigantów”, które niegdyś władały ziemią, okazują się być całkiem zaradnymi przedstawicielami ziemskiej młodzieży. Szkolna pułapka została zilustrowana dynamiczną kreską, która dobrze podkreśla charakter opowieści. Podobnie jak dobrze dobrana kolorystyka całości.

Drugi tom serii Maja i Minizaury nie zawiedzie młodszych czytelników. Starszym też zresztą będzie się podobał. Mam nadzieję, że na kontynuację przygód Mai i jej małych przyjaciół, nie będziemy musieli długo czekać.


Maja i Minizaury, t. 2: Szkolna pułapka, scen. i rys. Kajetan Wykurz, Egmont Polska, Warszawa 2018.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 10 listopada 2020

    […] kolejne spotkanie z Mają i Minizaurami przyszło czytelnikom poczekać dwa lata. Poprzednie tomy ich przygód stanowiły znakomitą rozrywkę dla młodszych czytelników. Czy tom Operacja Las będzie w stanie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.