Louca: Twarzą w twarz

Louca tom 2 Twarzą w twarz Imaginaria

Spotkania z najtrudniejszym przeciwnikiem zawsze budzą obawy. Powodów do strachu jest więcej, kiedy nie jest się piłkarskim wirtuozem. Jak Louca, tytułowy bohater komiksowej serii adresowanej do nastolatków, poradzi sobie z tym wyzwaniem?

Louca tom 2 Twarzą w twarz Okładka ImaginariaLouca mocno trenuje, aby poprawić swoje piłkarskie umiejętności. Ma dość nietypowego trenera. Nie każdy może bowiem doskonalić swoje umiejętności pod okiem ducha. Panowie dogadują się dość dobrze, choć nie brak między nimi spięć. Kiedy jednak od umiejętności Louci zależy los szkolnej drużyny, sytuacja się nieco komplikuje. Ponadto, zacięta rywalizacja pomiędzy trenerami obu drużyn, rzuca trochę światła na przeszłość Nathana – trenera Louci.

Bruno Dequier ma dar do opowiadania o nastolatkach, ich życiu, marzeniach, a przede wszystkim kompleksach. Louca, który musi nagle przeobrazić się w asa futbolu, ma z tym pewien problem. Jest przecież świadom, że za jego sportowym sukcesem stoi przypadek i pomoc ducha. Do tego przekonany jest, że sportowe sukcesy, zapewnią mu sympatię ze strony Julii, w której jest beznadziejnie zakochany.

Drugi tom serii Louca kontynuuje wątki zarysowane w otwierającym serię albumie Piłka w grze! W Twarzą w twarz scenarzysta i rysownik odsłaniają kolejne elementy tajemnicy, która dotyczy Nathana. Czy jego śmierć była spowodowana zbytnim zaangażowaniem w sportową rywalizację? Tego dowiemy się prawdopodobnie w kolejnych odsłonach serii.

Louca tom 2 Twarzą w twarz Plansza Imaginaria

Drugi tom serii Louca to dająca sporo dobrej zabawy lektura, którą niosą także momentami karykaturalne kadry Bruno Dequiera. Ponadto, autor serii przemyca także sporo refleksji dotyczących natury i etyki sportowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że trzeci tom serii wkrótce trafi do księgarń.


Louca, t. 2: Twarzą w twarz (Louca 2: Face à Face), scen. i rys. Bruno Dequier, przeł. Maria Mosiewicz, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.