Siostry wrony

Światła Północy tom 3 Siostry wrony Imaginaria

Po doświadczeniu lektury tomów W Dolinie Trolli oraz Uczennica wyroczni zostałam po raz trzeci bez reszty wciągnięta w iskrzącą się kolorami historię Sonji. W komiksach Malin Falch, z serii Światła Północy zdecydowanie jest coś magnetycznego, niezwykle angażującego i nie jest to tylko fabuła, ale i estetyka.

Światła Północy tom 3 Siostry wrony Okładka ImaginariaMimo że porwany stryj Henrik czeka gdzieś na ratunek, Sonja ma do załatwienia najpierw coś ważniejszego. Lotta, uczennica wyroczni potrzebuje powrócić do Ludzi Gór, wśród których się urodziła. Większość akcji rozgrywa się tym razem właśnie w ich wiosce. Ludzie Gór to społeczność, w której mocno rozpowszechnione są zdolności magiczne, a dziewczęta najzdolniejsze pod tym względem służą w straży Ravdny, naczelniczki wioski.

Niełatwo pokonać magiczną zaporę broniącą osady, jednak Lotta odnajduje swoją babcię oraz przybraną siostrę, poznaje tajemniczą przeszłość swojego plemienia oraz spotyka Ravdnę, dumną władczynię o nieodgadnionych myślach i zamiarach. Dobrą czy złą? To się zapewne jeszcze okaże, wątek pozostaje nierozwiązany.

Wszyscy są świadkami ataku rozgoryczonej wyroczni na Ludzi Gór, na skutek którego rażona magiczną mocą Sonja odbywa krótką podróż… nie wiadomo dokąd. Tymczasem czereda małych leśnych trolli, pozbawiona nadzoru kogokolwiek rozsądniejszego – Espena, Sonji czy choćby gadającego niedźwiedzia – także bawi się magią i wysyła pewnego zaskoczonego w XXI wiek, zapewne do rodzinnej wioski Sonji. Wiemy też, że to właśnie takiego portalu pozwalającego na podróże pomiędzy światami szuka wyrocznia. Po co? Tom czwarty może zacząć się naprawdę burzliwie.

Światła Północy tom 3 Siostry wrony Plansza Imaginaria

I znów jest tak bardzo, bardzo pięknie, tajemniczo i wszechogarniająco. Ile jeszcze tomów w planach?

Update z ostatniej chwili: Malin Falch będzie gościnią Targów Książki w Warszawie w dniach 26-29 maja 2022.


Światła Północy, t. 3: Siostry wrony (Nothern Lights Book Three – The Crow Sisters), scen. i rys. Malin Falch, tłum. Mateusz Lis, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.