Ptyś i Bill: Do ataku!

Ptyś i Bill tom 1 Do ataku! Imaginaria

Recenzja powstała we współpracy z synem.

Siedmioletni Bill, jego uroczy spaniel Ptyś wraz Piotrkiem i żółwicą Karoliną tworzą zgraną paczkę przeżywającą niesamowitPtyś i Bill tom 1 Do ataku! Okładka Gitarą Rysowanee przygody w okolicach własnego domostwa. Seria Ptyś i Bill, to kolejna pozycja po Erneście i Rebece, z inicjatywy wydawniczej Komiksy są super!, która ma szansę zainteresować tym medium młodszych czytelników.

Seria Ptyś i Bill cieszy się od lat uznaniem na rynku frankofońskim. Po raz pierwszy w komiksowych kadrach bohaterowie zagościli w 1959 roku. Do dziś ukazało się 38 tomów z ich przygodami. Twórcą serii był Jean Roba, który pracował nad nią do 2001 roku. Dziś tworzy ją grona twórców, wskazanych przez Roba, a nad całością pieczę sprawuje rysownik Laurent Verron.

Bohaterowie opowieści gotowi są na najtrudniejsze wyzwania by zaspokoić głód przygód. Pomaga im w tym niczym nieograniczona wyobraźnia, dość wyrozumiali rodzice oraz mnóstwo humoru. Opowieści zamykają się na jednej planszy, wypełnionej gigantyczną dawka, zazwyczaj sytuacyjnego humoru. Przygoda goni przygodę, a czytelnicy muszą przygotować się na częste wybuchy śmiechu. Nie ma rady, tego nie da się uniknąć!

Ptyś i Bill tom 1 Do ataku! 1 Gitarą Rysowane

Nie wiem, kto jest bardziej śmiesznym bohaterem. Bawią zarówno perypetie ludzkich, jak i tych zwierzęcych. Wbrew stereotypom o powolności żółwi Karolina okazuje się być bardzo szybka i wytrwała, zwłaszcza kiedy testuje moc kawy, bynajmniej nie zbożowej. Rysunki Verrona znakomicie oddają charakter postaci w każdej sytuacji.

Seria Bill i Ptyś powinna podobać się wszystkim lubiącym komiksową przygodę okraszoną mnóstwem humoru. Zatem, Do ataku!


Ptyś i Bill, t. 1: Do Ataku! (Boule & Bill: 32. Mon meilleur ami; 33. Á l’abordage!; 34. Un amor dr cocker), scen. Cric, Laurent Verron, Pierre Veys, Diego Aranega, rys. Laurent Verron, przeł. Magdalena Miśkiewicz, Komiksy są super!, Egmont Polska, Warszawa 2018.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.