Kaczogród. W krainie kangurów i inne historie z lat 1946–1947

Kaczogród W krainie kangurów Imaginaria

W kolejnej odsłonie kolekcji wracamy do wcześniejszych opowieści osadzonych w świecie Kaczogrodu stworzonych przez legendarnego Carla Barksa. W tomie W krainie kangurów i inne historie lat 1946-1947 Donald i jego siostrzeńcy przeżywają niezwykłe przygody, w które nie jest tym razem zamieszany Sknerus McKwacz.

Kaczogród W krainie kangurów Okładka ImaginariaW krainie kangurów i inne historie lat 1946-1947 to zbiór głownie krótszych, pełnych akcji i humoru opowieści. Zaledwie dwie z zamieszczonych w tym tomie opowieści, tytułowa i Duch z jeziora, liczą więcej niż dziesięć stron. Ta liczba jednak wystarczyła amerykańskiemu twórcy, by zrealizować nawet całkiem szalone pomysły.

Podobnie jak poprzednie tomy, ten także zawiera wstęp opisujący jeden z aspektów wiata Kaczogrodu. Tym razem poświęcony jest on postaciom ludzkim pojawiającym się w opowieściach Carla Barksa. Umieszczał on je w nich nawet pomimo niechęci jako do tych praktyk wykazywali jego pracodawcy.

W tytułowej opowieści bohaterowie przypadkowo wybierają się do Australii, w której przezywają niebezpieczne przygody, w które zamieszane są tytułowe kangury. Ponadto przyjrzymy się zmaganiom Donalda i jego siostrzeńców z denerwującymi zwierzakami (Kocia muzyka), praca naukową głowy rodziny (Kacza bomba atomowa) czy duchami. A to tylko kilka przygód, którymi wypełniony jest tom W krainie kangurów i inne historie lat 1946-1947.

W tym tomie znajdziemy także trochę materiałów dodatkowych, takich jak reprodukcję obrazy Barksa oraz kolejna część wykazu postaci zamieszkujących Kaczogród.

W krainie kangurów i inne historie lat 1946-1947 to kolejna okazja dla fanów Kaczogrodu by zanurzyć się w świat przygód jego bohaterów. Lektura, która każdemu dostarczy sporo solidnej rozrywki.


Kaczogród. W krainie kangurów i inne historie z lat 1946-1947 (På eventyr i Australia og andre historier fra 1946-1947), scen. i rys. Carl Barks, przeł. Jacek Drewnowski, Marcin Mortka, Story House Egmont, Warszawa 2023.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.