Smerfy i świat emocji: Smerf, który bał się ciemności

Smerfy i świat emocji tom 1 Smerf, który bał się ciemności Imaginaria

Seria Smerfy i świat emocji została opracowana z myślą o najmłodszych czytelnikach i ich rodzicach. W atrakcyjnej komiksowej formie jej autorzy opowiadają o problemach, które mogą dotyczyć licznego grona dziecięcych czytelników. Smerf, który bał się ciemności, pierwszy tom recenzowanej serii ukazuje edukacyjny potencjał komiksów, który rodzice mogą wykorzystać, aby uczyć swoje pociechy lub pomóc im przezwyciężyć ich ograniczenia i słabości.

Smerfy i świat emocji tom 1 Smerf, który bał się ciemności Okładka ImaginariaŻycie Strachusia do łatwych nie należy. Jest on prawdopodobnie najbardziej bojaźliwym ze wszystkich Smerfów. Strach ma wielkie oczy, zwłaszcza kiedy zapada zmrok. Obawa przed ciemnością stanowi udrękę dla niego samego, ale także dla pozostałych mieszkańców wioski. Smerfy nie zamierzają jednak pozostawić Strachusia samemu sobie. Szukają sposobu by pomóc swojemu przyjacielowi. Strachliwy mieszkaniec wioski może też liczyć na wsparcie ze strony Papy Smerfa.

Seria Smerfy i świat emocji została zaprojektowana tak, aby młodsi czytelnicy mogli bez problemu cieszyć się historią. Zaprezentowana historia nie jest skomplikowana, a do tego została opowiedziana w bardzo przejrzysty sposób. Duże rysunki i liternictwo umożliwią zapoznanie się z fabułą nawet początkującym czytelnikom. Historia opowiedziana jest z wyczuciem, humorem, pokazując, że z każdej sytuacji jest wyjście, a przy wsparciu najbliższych można przezwyciężyć swoje obawy.

Smerfy i świat emocji tom 1 Smerf, który bał się ciemności Plansza 1 Imaginaria

Obok komiksowej opowieści tomik zawiera także ilustrowany poradnik poświęcony sposobom przezwyciężania strachu. Może on być pomocny dla rodziców pragnących pomóc swojemu dziecku. Jego atrakcyjna forma powinna także przyciągnąć uwagę przedstawicieli grupy docelowej.

Smerfy i świat emocji tom 1 Smerf, który bał się ciemności Plansza 2 Imaginaria

Seria Smerfy i świat emocji to bardzo ciekawa inicjatywa wydawnicza, która pokazuje, jak można wykorzystać popularne komiksowe postaci, aby wspomóc młodych odbiorców. Tomik Smerf, który bał się ciemności to sympatyczna lektura, którą można polecić młodszym odbiorcom.


Smerfy i świat emocji, t. 1: Smerf, który bał się ciemności (Grandir avec les Schtroumpfs – Le Schtroumpf qui avait peur du noir, 1), scen. Falzar, Thierry Culliford, rys. Antonello Dalena, przeł. Maria Mosiewicz, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.