Pan Borsuk i pani Lisica: Ani chwili wytchnienia

Pan Borsuk i pani Lisica tom 4 Ani chwili wytchnienia Imaginaria

Każda rodzina przechodzi czasami trudniejsze chwile, zwłaszcza gdy jej członkowie bardzo się od sienie różną. Komiksowa seria Pan Borsuk i pani Lisica o takiej rodzinie opowiada. W jej czwartym (po Spotkaniu, Rozgardiaszu oraz Ale załoga!) muszą oni stawić czoła nadchodzącej zimie.

Pan Borsuk i pani Lisica tom 4 Ani chwili wytchnienia Okładka ImaginariaZima wymaga przygotowań. Trzeba zgromadzić zapasy żywności oraz przygotować norę na mrozy. Jednak potrzeby borsuków i lisów są inne. Te pierwsze zimę by najchętniej przespały, drugie zachowują swoją typową aktywność. Jak pogodzić potrzeby młodych przedstawicieli patchworkowej rodziny? Dla chcącego nie ma nic trudnego, o ile uda się zrozumieć potrzeby pozostałych członków rodziny.

Komiks autorstwa Brigitte Luciani i Eve Tharlet w delikatny i bardziej przyjazny sposób opowiada o radzeniu sobie z innością. Każde różnice da się bowiem przezwyciężyć, o ile obie strony się postarają. Wystarczy tylko przyjrzeć się potrzebom drugiej strony i wykazać odrobinę dobrej woli. Obdarzone ludzkimi cechami zwierzęta mają za zadanie pokazać młodym czytelnikom, że wszystkie problemy da się rozwiązać, a różnice nie są powodem do obaw czy niechęci.

Pan Borsuk i pani Lisica to wspaniała opowieść pięknie zilustrowana przez Eve Tharlet. Wszystko w tej opowieści jest na swoim miejscu. Komiks nie tylko dla tych, co rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.


Pan Borsuk i pani Lisica, t. 4: Ani chwili wytchnienia (Monsieur Blaireauet Madame Renarde 4 – Jamais tranquille!), scen. Brigitte Luciani, rys. Eve Tharlet, przeł. Ernest Kacperski, Mój pierwszy komiks 5+, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.