Stary cybuch i jedwabna pończoszka

Stary cybuch i jedwabna pończoszka Imaginaria

Stary cybuch i jedwabna pończoszka to komiks bardzo szczególny. Jest długi, „gęsty” fabularnie, mocno osadzony w realiach historyczno-społecznych. To po prostu kawał dobrej literatury.

Stary cybuch i jedwabna pończoszka Okładka ImaginariaKomiks kryminalny, czy może raczej sensacyjny, składa się z trzech rozdziałów, z których dwa pierwsze są ze sobą bezpośrednio powiązane pod względem akcji, trzeci zaś stanowi do nich prequel. Startujemy w Londynie lat trzydziestych dwudziestego wieku, a znajdziemy się także w Szkocji i w Indiach.

Najmocniejszą stroną komiksu jest bajeczna galeria ludzkich postaci, których gesty i miny narysowano po mistrzowsku. Najważniejsze są tu oczywiście postaci tytułowe: wyposażony w fajkę otyły inspektor policji Arbuckle oraz zgrabna, sprytna, świadoma swojego seksapilu Indra Macmillan, pół-Hinduska, bratanica wpływowego lorda. Razem próbują rozwiązać londyńską zagadkę kryminalną, narażając się zamieszanym w sprawę wyższym sferom. Ale są i inni policjanci oraz arystokraci, sportretowani z czułością i ironią.

Stary cybuch i jedwabna pończoszka Plansza Imaginaria

Śledzenie piętrowych intryg i szpiegowskich zagadek wymaga skupienia. Nie wszystko jest jasne, aż do końca. To komiks dla cierpliwych, gotowych powoli smakować historię.


Stary cybuch i jedwabna pończoszka (Vieille bruyère et bas de soie: Intégrale), scen. i rys. Étienne Willem, tłum. Tomasz Sidorkiewicz, Plansze Europy, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.