Lucky Luke kontra Pinkerton

Lucky Luke tom 74 Lucky Luke kontra Pinkerton Imaginaria

Pogromcy złoczyńców nie mają łatwego życia. Lucky Luke musi zmierzyć się z postępem, który może go wypchnąć na wcześniejszą emeryturę. Otóż o bezpieczeństwo na Dzikim zachodzie zaczyna dbać detektyw Pinkerton i jego współpracownicy. Przekonuje on do siebie nawet prezydenta Abrahama Lincolna, który powierza mu swoje bezpieczeństwo. Jednak metody stosowane przez Pinkertona mogą budzić pewien niesmak. Zdał on sobie bowiem sprawę z tego, że prawdziwa władza należy do tego, kto posiada odpowiednią wiedzę. Kto stanie na drodze postępu, który może okazać się niebezpieczny dla mieszkańców Dzikiego Zachodu? Czy Lucky Luke obroni Pinkertona przez Daltonami, a może nawet przed samym sobą?

O siedemdziesiątym czwartym tomie komiksowej serii Lucky Luke opowiadałem w dziewiątym wydaniu audycji Imaginaria w Radio Bemowo FM.


Lucky Luke, t: 74: Lucky Luke kontra Pinkerton (Lucky Luke contre Pinkerton, 74), scen. Daniel Pennac, Tonino Banacquista, rys. Achdé, przeł. Maria Mosiewicz, Lucky Luke, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.