Constantine: Zdradliwe iluzje

Constantine. Zdradliwe iluzje Imaginaria

John Constantine jest jednym z najciekawszych komiksowych bohaterów. Mag, dla którego zmagania z mrocznymi siłami to chleb powszedni, znany jest z niekonwencjonalnych metod działania i moralnej elastyczności. Powieść graficzna Constantine: Zdradliwe iluzje przedstawia jego młodzieńcze przygody.

Magia jako sztuka, wymaga także nauki posługiwania się nią. Jednak tą drugą Constantine zaniedbuje na rzecz muzycznej kariery. Z niezadowoleniem przyjmuje możliwość nauki u doświadczonej czarodziejki podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jednak, kiedy rzucone zaklęcie przyniesie nieoczekiwane skutki, pomoc przybędzie z dość niespodziewanej strony.

Kolejna opowieść, która ukazała się w ramach linii wydawniczej DC Powieść graficzna 13+, pokazuje jak trudno jest być młodym bohaterem. Nie należy się jednak poddawać.

O tym i innych aspektach powieści graficznej Constantine. Zdradliwe iluzje opowiadałem w pięćdziesiątym ósmym wydaniu audycji Imaginaria w Radio Bemowo FM.


Constantine. Zdradliwe iluzje (Constantine: Distorted Illusions), scen. Kami Garcia Kami, rys. Isaac Goodhart, tłum. Alicja Laskowska, DC Powieść graficzna 13+, Story House Egmont, Warszawa 2023.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.