Kingfisher Sky, „Arms Of Morpheus” (2014)

Kingfiher_Sky_Arms_of_Morpheus_coverKingfisher Sky to zespół pochodzący z pełnej tulipanów Holandii, a dokładniej z Hagi. Powstał w 2001 roku z inicjatywy Ivara de Graafa (bębny). Zapragnął on grać bardziej różnorodną muzykę, niż mógł mu zaoferować jego dotychczasowy zespół. Ivar pożegnał się zatem z Within Temptation i rozpoczął własną muzyczną przygodę.

Sześć lat zajęło zespołowi nagranie debiutanckiego albumu „Hallway of Dreams” (2007). W 2010 roku ukazał się album „Skin of the Earth”. Oba wydawnictwa zawierały dość przebojową muzykę zamkniętą w raczej krótkich, jak na standardy progresywnego metalu, kompozycjach. Podobnie rzecz ma się z najnowszym wydawnictwem Kingfisher Sky wydanym w 2014 albumem „Arms of Morpheus”. Obok lidera formacji w nagraniach uczestniczyli Nick Verschoor (bas), David Gutierrez Rojas (instrumenty klawiszowe), Chris Henny (gitary), Maaike Peterse (wiolonczela), Edo van der Kolk (gitary) oraz obdarzona wspaniałym głosem Judith Rijnveld. Jaką

Jaką muzykę znajdziemy na „Arms of Morpheus”? Dokładnie taką, jakiej byśmy się spodziewali: przebojowy progmetal, często dryfujący ku łagodniejszym brzmieniom, zamknięty w krótszych utworach. Progresywny metal przygotowany w sposób przyjazny dla radia. Muzyka zawarta na „Arms of Morpheus” wydaje się być trochę wyciszona, doskonale skrojona na długie jesienne dni. Najnowsze dzieło Kingfisher Sky to także płyta bardzo równa. Trudno wskazać lepsze lub gorsze kompozycje. Moi faworyci to: Heather, King of Thieves oraz Maddy.

„Arms of Morpheus” to niezwykle sympatyczna płyta, której słucha się bardzo dobrze. Jest na niej sporo pełnych melodii i delikatnych klimatycznych momentów, z którymi pięknie komponuje się głos Judith Rijnveld. Kingfisher Sky tą płytą nie wyważa otwartych drzwi, ale daje wiele estetycznej satysfakcji.

Utwory

1. Hypnos (5:41)
2. At Least You Tried (4:04)
3. King of Thieves (3:29)
4. Open Eyes (3:56)
5. Insomnia (4:57)
6. I’m Not Alone (3:57)
7. Strength of the Endless (3:41)
8. Heather (3:44)
9. The Morrigan (4:01)
10. Mercy on This Wounded Heart (4:35)
11. Maddy (5:14)

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.