Gitarą: Adrian Weiss, Autumn Whispers, Scarlet Stories

Adrian_Weiss_Easy_GameAdrian Weiss to pochodzący z Dusseldorfu muzyk, który w ubiegłym roku wydał swoje drugie studyjne wydawnictwo zatytułowane „Easy Game”. Adrian to doświadczony gitarzysta. W latach 1996-2002 grał w zespole ThoughtSphere, z którym nagrał cztery studyjne albumy. Obecnie koncentruje się na solowej karierze, udzielając się także w power metalowym zespole Gloryful. „Easy Game” to mocne, soczyste gitarowe granie w najlepszym stylu. Adrian Weiss doskonale opanował gitarowy warsztat. Muzyk nie zapomina też o melodiach i bardziej nastrojowych klimatach. Nagranie dobrej, przykuwającej uwagę instrumentalnej płyty to sztuka, Adrianowi Weissowi się ona udała. Na początek polecam dwie świetne kompozycje: Awkward Silence i Night Owl.

Autumn_Whispers_Cry_Dereliction_IAutumn Whispers to wielonarodowy zespół działający w Norwegii, którego początki sięgają 2002 roku. Przez dziesięć lat przygotowywał się do stworzenia cyklu płyt, zatytułowanych „Cry of Dereliction”. Pragnieniem członków zespołu było połączyć na nich poetyckie teksty z klimatyczną, w pełni do nich dopasowaną muzyką. W przypadku pierwszej odsłony ich ambitnego projektu udało im się to osiągnąć. „Cry of Dereliction Vol. I” to płyta nastrojowa, pełna urokliwych melodii, bogata w muzyczne nastroje. Po prostu udany debiut, choć pozostawiający pewien niedosyt.

Scarlet_StoriesOstatnio mam chyba słabość do akustycznych wydawnictw. Do tej kategorii można zaliczyć debiutancką EP-kę zespołu Scarlet Stories, która ukazała się w kwietniu 2013 roku. Zespół powstał dwa lata wcześniej jako duet w składzie: Bram te Kamp (gitary oraz okazyjnie śpiew) oraz Lisette van den Berg (śpiew). Jesienią 2012 roku skład zespołu poszerzył się o Tima Kupera (bębny), Carmen Raats (gitary) i Wessela Maasa (bas). Pisane przez Lisette teksty dotykają najważniejszych problemów, a także konfliktów związanych z ludzką egzystencją. Akustyczna formuła muzyczna sprzyja wsłuchaniu się w opowieści wokalistki. Posłuchajcie Beauty killed the Beast, The Murder of a Chimera, czy Resurrection a w pełni docenicie moc Zamieszczonej na „Scarlet Stories” muzyki. W tym roku zespół wydał kolejną małą płytę zatytułowaną „Resurrection”, ale o niej napiszę przy innej okazji.

https://www.youtube.com/watch?v=8gYX9NOubTg


Adrian Weiss, Easy Game, 2014.

Autum Whispers, Cry of Dereliction Vol. I, 2012.

Scarlet Stories, Scarlet Stories, 2013.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. B.R. pisze:

    To jest moim zdaniem dobre,tym bardziej ,źe nieznane (jak mi się zdaje),pozdrawiam

  1. 24 marca 2016

    […] działającego w Norwegii wielonarodowego zespołu Autumn Whispers sięgają 2002 roku. Na ich debiutancki album trzeba było czekać dziesięć lat. Na szczęście płyta „Cry of Dereliction Vol. II” (2013) […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.