Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie

Zaginione wesołe miasteczko Opowieść o Dicku Graysonie Imaginaria

Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie to kolejna odsłona linii wydawniczej ‘DC powieść graficzna 13+’, o której zdarzało mi się na Imaginariach często pisać. Tym razem autorzy powieści graficznej biorą na warsztat postać Dicka Graysona, który znany jest jako pomocnik Batmana Robin. Jednak w tej opowieści poznamy go jako dojrzałego nastolatka, który musi poradzić sobie z określeniem swojej życiowej roli. Ponadto, postara się rozwikłać tajemnice pewnego wesołego miasteczka, a także zmierzyć z potęgą uczuć.

Autorzy powieści graficznej zdecydowali się podejść do tej postaci w zupełnie inny sposób. Poruszyli ważne dla starszych nastolatków tematy, choćby te związane z określeniem własnej przyszłości oraz odpowiedzialnością za wspólnotę, do której się należy. A to nie wszystkie tematy w niej poruszone…

O powieści graficznej Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie opowiadałem w siedemnastym wydaniu audycji Imaginaria w Radio Bemowo FM.


Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie (The Lost Carnival: A Dick Grayson Graphic Novel), scen. Michael Moreci, rys. Sas Milledge, Phil Hester, tłum. Alicja Laskowska, DC powieść graficzna 13+, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.