Światła Północy: Wyprawa do królestwa trolli

Światła Północy tom 4 Wyprawa do królestwa trolli Imaginaria

Poprzednie tomy serii Światła Północy autorstwa Malin Falch były świetne. Wyprawa do królestwa trolli jest nieco słabsza.

Światła Północy tom 4 Wyprawa do królestwa trolli Okładka ImaginariaPrzygodę w tym tomie stanowi podróż bohaterów w celu uwolnienia stryja Henrika przetrzymywanego przez trolle we wnętrzu góry. Razem z Sonją, dziewczyną z naszego świata i Espenem, przywódcą leśnej bandy, na wyprawę przez Jotundale wyrusza także Lotta, spragniona wiedzy o swoich korzeniach czarodziejka ze społeczności Ludzi Gór oraz zaprzyjaźniony niedźwiedź. I ktoś nowy.

Awantura w więziennej twierdzy jest zupełnie przewidywalna, choć odsłania przyczyny niechęci trolli do wszystkich ludzkich społeczności. Sprawy ciekawe dzieją się na jej marginesie. Wizyta wyklętej czarownicy Varis u wodza Wikingów pokazuje nam, że ta dwójka ma wspólne interesy, które mogą dotyczyć nie tylko Lotty, ale i Sonji.

Kolejne spotkanie Sonji z dziewczyną zaklętą w srokę owocuje nowym przypuszczeniem dotyczącym pochodzenia Lotty. A Kettil, utalentowany w kierunku uzdrawiania niewolnik Wikingów otrzymuje aż dwie propozycje odmiany swego losu.

Wygląda na to, że losy magicznych ludów Jotundale splotły się w przeszłości naprawdę mocno, czego efektem jest oglądana przez nas intryga. Jednak najnowszy tom żadnej z tajemnic nie rozwiązuje. W dodatku – no jasne! – Espen ukrywa jeszcze jedną. Może wyjaśnienie się w kolejnym tomie serii.


Światła Północy, t. 4: Wyprawa do królestwa trolli (Nothern Lights Book Four – Trollriket), scen. i rys. Malin Falch, tłum. Mateusz Lis, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.