Smerfy i Wioska Dziewczyn: Zdrada Jaskierki

Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 2 Zdrada Jaskierki Imaginaria

Skoro w świecie Smerfów pojawiły się dziewczyny z zagubionej wioski, to wypadałoby żeby obie społeczności lepiej się poznały. W pierwszym tomie serii Smerfy i Wioska Dziewczyn opowiedziano pięć krótkich historii, z których znajomość jednej może przydać się podczas lektury tomu Zdrada Jaskierki. W nim opowiedziano już pełnowymiarową historię z udziałem postaci z obu smerfich społeczności.

Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 2 Okładka Zdrada JaskierkiOsiłek i Burza konkurują w dorocznych zawodach organizowanych w Wiosce Dziewczyn. Żadne z nich nie ma ochoty przegrać, a zmagania stają się coraz cięższe. Na dodatek niebezpieczeństwo, które zagraża wiosce, sprawia, że rywalizacja może pozostać nierozstrzygnięta. Drużyna Smerfów z obu wiosek musi odkryć naturę zagrożenia i uratować Wioskę Dziewczyn. Zadanie skomplikują wewnętrzne konflikty w grupie dziewczyn, które staną się przyczyną niebezpiecznych wydarzeń. Czy uda im się pokonać zagrożenie czyhające na nich w Zaczarowanym Lesie?

Zdrada Jaskierki to pełnowymiarowa opowieść o drużynie Smerfów i Smerfetek stawiających czoła nieznanemu zagrożeniu. Jednak równie ważne, co ocalenie wioski staje się uratowanie przyjaźni Burzy i Jaskierki, które zaczyna dzielić zazdrość. Akcja opowieści toczy się szybko, a scenarzyści dbają o to, aby na twarzach czytelników, młodszych i starszych, często gościł uśmiech. Seria Smerfy i Wioska Dziewczyn zdaje się stwarzać twórcom nowe możliwości fabularne i daje możliwość rozwinięcia całkiem popularnego świata.

Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 2 1 Zdrada Jaskierki

Od strony wizualnej album Zdrada Jaskierki nie odbiega od pozostałych opowieści o Smerfach, zarówno chłopakach, jak i dziewczynach. Alain Maury dobrze czuje się w stylistyce zapoczątkowanej przez oryginalnego twórcę Smerfów, a jego wizja Zaczarowanego Lasu wypada całkiem atrakcyjnie.

Drugi tom serii Smerfy i Wioska Dziewczyn powinien przypaść do gustu wielbicielom historii o przygodach niebieskich ludzików. Zdrada Jaskierki to udana opowieść o Smerfach, która bawi, a przy okazji trochę uczy młodsze grono czytelników.


Smerfy i Wioska Dziewczyn, t. 2: Zdrada Jaskierki (Les Schtroumpfs & le villade des filles – La trahison de Bouton d’Or), scen. Luc Parthoens, Thierry Culliford, rys. Alain Maury, tłum. Maria Mosiewicz, Przygody Smerfów, Egmont Polska, Warszawa 2018.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.