Rozgardiasz

Pan Borsuk i pani Lisica tom 2 Rozgardiasz Imaginaria

Jak żyć w rodzinie patchworkowej? Cóż, na pewno pojawi się rozgardiasz. W drugim tomie serii Pan Borsuk i pani Lisica relacje dorosłych zacieśniają się i jasnym staje się, że będą rodziną, tymczasem dzieci definiują swoje więzi: „najlepiej się kłócić z rodzeństwem. Takie są prawa natury!”.

Pan Borsuk i pani Lisica tom 2 Rozgardiasz Okładka ImaginariaDzieci zmagają się też ze zmianami reguł i brakiem jednoznaczności: „dawniej nigdy nie urządzałyśmy wielkiego sprzątania!” Czy przybrany tata nie znosi córki? „On jest po prostu surowy”. Nie mówcie, że biologiczny tata wpadł akurat teraz: „kiedy jej tata nie jest na włóczędze… co tydzień ją odwiedza i spędzają razem cały dzień. Teraz robią wspólnie więcej rzeczy niż dawniej.” I czyja to jest w sumie mama? „Tata sobie poszedł, a mama opiekuje się nowymi dziećmi. Jakbym w ogóle nie miała rodziców.”

Sami zobaczcie, jak się te rozterki kończą. Odnajdziecie się w tym wspaniale! Rozgardiasz.

Pan Borsuk i pani Lisica tom 2 Rozgardiasz Plansza Imaginaria

To kolejny komiks, po Erneście i Rebece, który szczerze opowiada dzieciom o rozstaniach rodziców i nowych rodzinach.


Pan Borsuk i pani Lisica, t. 2: Rozgardiasz (Monsieur Blaireauet Madame Renarde 2 – Remue-Ménage), scen. Brigitte Luciani, rys. Eve Tharlet, przeł. Ernest Kacperski, Mój pierwszy komiks 5+, Story House Egmont, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.