Preacher, Sezon 1 Odcinek 2

Dwa tygodnie trzeba było czekać na drugi odcinek serialu bazującego na stworzonym przez Gartha Ennisa i Steve’a Dillona komiksie Kaznodzieja. Pierwszy odcinek wypadł lepiej niż dobrze. Twórcy serialu podeszli do oryginalnego tekstu z dużą swobodą, jednak nie spowodowało to spadku atrakcyjności telewizyjnych przygód Jesse’ego Custera. Czy drugi odcinek czymś zaskoczył?

https://www.youtube.com/watch?v=SCotMMdZLqU&spfreload=10

Jesse Custer, pastor z małego miasteczka Annvile, został obdarzony niezwykłymi mocami przez tajemniczą istotę, która ukryła się w jego ciele przed próbującymi ją schwytać prześladowcami. Odkrywszy na nowo swe powołanie, Custer próbuje ożywić własną parafię, w czym pomagają mu nieliczni przyjaciele z miasteczka oraz irlandzki wampir Cassidy. Z kolei do powrotu do dawnego życia stara się go przekonać, różnymi metodami, dawna dziewczyna Tulip. W tym odcinku przyjdzie się pastorowi zmierzyć z chorymi pragnieniami jednego członków jego trzódki.

Odin-Preacher_ep2Twórcy stopniowo rozbudowują świat serialu. Na początku odcinka cofamy się do 1881 roku i poznajemy pewnego milczącego rewolwerowca, który z pewnością odegra ważną rolę w przygodach nietuzinkowego Kaznodziei. Poznajemy także właściciela zakładów mięsnych Odina Quinncannona, który sporo namiesza w Annville. W tym odcinku postaci te odgrywają rolę tła, ale zwiastują kłopoty.

Serialowy Preacher rozwija się niespiesznie, dzięki czemu możemy lepiej zapoznać się z realiami i bohaterami. Niektórych można nawet polubić. Odtwórcy głównych ról spisują się znakomicie, aż czuć iskrzenie między nimi. Dobrze to wróży serialowi.

Drugi odcinek Preachera, to kawał solidnej rozrywki. Fabuła rozkręca się, pojawiają się nowe postaci, a Jesse próbuje poznać naturę swoich mocy. To wszystko tworzy naprawdę intrygujący koktajl. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że całość zmierza ku nieco westernowej opowieści o samotnym szeryfie rodem z komiksowego albumu Salvation. Ciekawe czy tak się właśnie stanie?


Preacher, sezon 1, 2016, AMC, na podstawie komiksu Gartha Ennisa i Steve’a Dillona Kaznodzieja, twórcy Seth Rogen, Evan Goldberg, Sam Catlin, scen. Sam Catlin, reż. Seth Rogen, Evan Goldberg, grają: Dominic Cooper, Joe Gilgun, Ruth Negga.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.