Pozytywka: Zagadkowe zniknięcie

Pozytywka tom 4 Zagadkowe zniknięcie Imaginaria

Nadal ciężko mi powiedzieć, o co w głównej mierze chodzi w serii Pozytywka. Tomy bardzo różnią się od siebie, jeśli chodzi o poruszaną tematykę.

Pozytywka tom 4 Zagadkowe zniknięcie Okładka ImaginariaPo tym, jak w tomie trzecim zgłębiliśmy trudną historię Pandorii, tom czwarty, pt. Zagadkowe zniknięcie w całości poświęcony jest teraźniejszości krainy. Nola znów odwiedza równoległy świat. Za sprawą pewnego aresztowania i pewnego zaginięcia wracamy do problematyki zakazanych w kraju Hektoriana związków „międzyrasowych”.

Państwowa regulacja tego, z kim można się wiązać, stanowi niełatwy temat. Cieszy, że dzieci mogą przeczytać w tym tomie następujące słowa: „nie umiemy kontrolować tego …w kim się zakochujemy. Trzeba iść z postępem i zaakceptować zmiany”. Co więcej, ponownie okazuje się, że owiany złą sławą Hektorian potrafi być miły i rozwiązywać problemy.

W tle jest jeszcze tajemniczy klucz, którego istnienie rzuca nowe światło na historię Pandorii. Gdzie jest ogniwo, które to wszystko połączy?


Pozytywka, t. 4: Zagadkowe zniknięcie (La boîte à musique 4: La mystérieuse disparition), scen. Carbone, rys. Gijé, przeł. Maria Mosiewicz, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.