Pozytywka: Pióra łagodnego orła

Pozytywka tom 5 Pióra łagodnego orła Imaginaria

No i stało się. Nola, po ostatniej przygodzie w Pandorii nie może przedostać się z powrotem do Światonii… Cały tom piąty serii Pozytywka, zatytułowany Pióra łagodnego orła poświęcony jest gorączkowym próbom zaradzenia tej sytuacji. W końcu w domu czeka tata, a nie wiadomo na ile wolniej płynie dla niego czas, jaki Nola spędza wewnątrz pozytywki.

Pozytywka tom 5 Pióra łagodnego orła Okładka ImaginariaAby przywrócić działanie portalu do Światonii, trzeba będzie kolejno: sprawdzić, w czym problem, iść do zielarza po magiczne pióra, zorientować się, jak na rynek składników do eliksirów wpływa działalność obrońców zwierząt, wyprawić się z niewidomym zielarzem w wysokie góry i… zaprzyjaźnić się z orłem. W toku tej przygody Nola otrzymuje wskazówkę co do tego, jaka choroba mogła stać za śmiercią jej mamy. W Światonii jej stanu zdrowia nigdy nie wyjaśniono. Tropy prowadzą do broni chemicznej użytej kiedyś w wojnie z Pandorią przez Selenitów z Izolii.

Kiedy po licznych zabiegach bez gwarancji sukcesu portal do Światonii zostaje udrożniony, Nola zaprasza na chwilę do swojego domu zaprzyjaźnione rodzeństwo z Pandorii. Ich magiczna wrażliwość pozwala znaleźć w piwnicy domu Noli… całą Izolię wraz z kluczem do niej. Przygoda chyba nabierze tempa. Trudno liczyć na to, aby dzieci nie weszły do kolejnego ze światów.


Pozytywka, t. 5: Pióra łagodnego orła (La boîte à musique 5: Les plumes d’aigle douce), scen. Carbone, rys. Gijé, przeł. Maria Mosiewicz, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.