Pięć świątecznych przebojów

Święta tuż, tuż… Radiowe anteny wypełniają kompozycje, dzięki którym mamy poczuć magię tych niezwykłych dni. W Art.Rockowym Świecie co roku prezentowałem najciekawsze utwory świąteczne artystów z kręgu rocka i metalu progresywnego, choć często wykraczałem poza sztywne ramy gatunkowe. Sam najchętniej słucham tych kompozycji…

Billy Mack, Christmas Is All Around, „Love Actually: The Original Soundtrack” (2003)

Parodia utworu zespołu The Trooges (skomponowanego przez Rega Presleya) zatytułowanego Love is All Around. Richard Curtis reżyser i autor scenariusza filmu To właśnie miłość nie wyobrażał sobie innej piosenki otwierającej jego film. Co ciekawe w filmie Cztery wesela i pogrzeb pojawia się inny cover utworu The Trooges w wykonaniu zespołu Wet Wet Wet. A Richard Curtis był scenarzystą Czterech wesel…

John Lennon, Happy Xmas (War Is Over), „Singles” (1971/2010)

Piosenka Lennona to bodaj najpiękniejszy świąteczny utwór jaki kiedykolwiek powstał. Oczywiście to bardzo subiektywna ocena, ale ciężko mi sobie wyobrazić sobie świąteczną atmosferę bez tej kompozycji. Utwór ten doczekał się licznych interpretacji, a wszystkie one goszczą na radiowych antenach w świątecznym czasie.

Riversea, Magic of Christmas, „Progressive Christmas II” (2010)

Niesamowicie klimatyczna kompozycja, która pozwala wczuć się w świąteczną atmosferę. Zespołowi Riversea udało się nagrać kompozycję doskonałą. Słuchając jej, możecie niemal fizycznie poczuć magię świąt.

Magic of Christmas

Eric Idle, Fuck Christmas, „Fuck Christmas” (-), 2:03

Eric Idle jak zawsze w doskonałej formie. Żartobliwe spojrzenie na święta w wersji konsumpcyjnej. Idealna kompozycja dla tych, którzy już w listopadzie są bardzo zmęczeni nadchodzącymi świętami.

Somewhere, The 12 Days of Progmas, „The 12 Days of Progmas” CDS (2010)

Jeszcze jeden żartobliwy utwór świąteczny opowiadający o świętach w maksymalnie progresywnej wersji.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.