Pamiętniki Wisienki: Bogini bez oblicza

Pamiętniki Wisienki tom 4 Bogini bez oblicza Imaginaria

Pamiętniki Wisienki to jedna z komiksowych serii adresowanych do młodszych czytelników, którą darzę szczególną sympatią. Przygody głównej bohaterki próbującej rozwikłać liczne tajemnice, a przy okazji zmienić życie dotkniętych nimi osób, nieodmiennie urzeka. Czy tak będzie w przypadku czwartego tomy serii zatytułowanego Bogini bez twarzy?

Pamiętniki Wisienki tom 4 Bogini bez oblicza Okładka ImaginariaAkcja trzeciego tomu przygód Wisienki toczyła się w grudniowej, świątecznej atmosferze, co dodawało uroku całej historii. Czwarty tom Pamiętników Wisienki rozpoczyna się w dniu dwunastych urodzin głównej bohaterki. Przyjaciółki ofiarują jej niezwykły prezent, który przypadkowo okaże się kluczem do kolejnej tajemnicy. Z kolei mama zaprasza Wisienkę na tygodniowy pobyt w Dworze Stu Tajemnic, gdzie będą mogły wspólnie rozwiązywać tajemnice stworzone przez właścicieli tego miejsca. Jednak pobyt w gigantycznym domu zagadek okaże się początkiem niezwykłej i smutnej przygody.

Joris Chamblain w Bogini bez oblicza, podobnie jak w przypadku poprzednich tomów serii, niespiesznie rozwija opowieść. Pozwala to czytelnikom przyjrzeć się bohaterom opowieści, a także samodzielnie spróbować rozwikłać zagadkę postawioną przed bohaterami opowieści. Jednak ważniejsze od zagadki są relacje między głównymi bohaterami komiksu, a w tym tomie w szczególności między Wisienką a jej mamą. W tle pojawia się także wydobyty na światło dzienne w poprzednim tomie temat taty głównej bohaterki. Rozwikłanie tych emocjonalnych problemów okaże się całkiem skomplikowaną kwestią.

Aurélie Nayret swoim malarskim stylem nadaje opowieści niezwykły urok. Stworzone prze nią kadry urzekają kompozycja, a przede wszystkim ładunkiem emocjonalnym, który nie pozostawia czytelnika obojętnym. Twórcom komiksu udaje się także znakomicie połączyć komiksową opowieść z fragmentami tytułowego pamiętnika.

Pamiętniki Wisienki tom 4 Bogini bez oblicza Plansza Imaginaria

Bogini bez oblicza to znakomita lektura, którą z przyjemnością poznają nie tylko młodsi czytelnicy. W kolejnych odsłonach komiksowej serii znaleźć bowiem można emocje, które bliskie są wszystkim, niezależnie od kategorii wiekowej.


Pamiętniki Wisienki, t. 4: Bogini bez oblicza (Les Carnets du Cerise 4. La déesse sans visage), scen. Joris Chamblain, rys. Aurélie Nayret, przeł. Marek Puszczewicz, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 15 listopada 2021

    […] nam już dobrze kształcie. Czy autorom uda się zamknąć wszystkie wątki, które otworzyli w poprzednich tomach? Jaką zagadkę będzie musiała rozwiązać Wisienka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tomie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.