Ołówkiem: Wojna Lordów i Sów, Żywiciele, Angela
Wojna Lordów i Sów to drugi tom serii All Star Western (Egmont Polska) wydawanej w ramach Nowego CD Comics!. Po zakończeniu śledztwa w spawie gangu porywającego dzieci w Gotham, bohaterowie (Johah Hex i dr Arkham) wyruszają śladem zbiegłego przywódcy gangu. Zaprowadzi ich to do Nowego Orleanu, gdzie pomogą Nighthawkowi i Cinnamon w walce z groźnymi terrorystami. Po powrocie do Gotham będą z kolei musieli zmierzyć się z tajemniczym Trybunałem Sów i nie tylko… Drugi tom prezentuje się znacznie lepiej od poprzedniego. Scenarzyści zgrabnie i z coraz większą swobodą snują opowieść, racząc przy tym czytelników porcją niewymuszonego humoru. Warstwa graficzna tomu pozostaje na przyzwoitym poziomie. Obok podstawowej historii w zbiorze pojawiają się trzy dodatkowe opowieści, z których najciekawszą wydaje się historia początków pary Nighthawk i Cinnamon. Podsumowując, drugi tom All Star Western to przyzwoita dawka komiksowej rozrywki.
Fox Mulder i Dana Scully próbują rozwiązać kolejne zagadki w nowych odcinkach telewizyjnego serialu Z Archiwum X. Szkoda, że ich autorzy nie wykorzystali fragmentów z komiksowego dziesiątego sezonu przygód agentów FBI. Żywiciele (Wydawnictwo SQN) to jego drugi tom, w którym zamieszczono cztery historie. Trzy z nich to kolejne śledztwa dzielnych agentów, z kolei ostatni (Przemyślenia Palacza) skupia się historii tytułowej postaci. Autorom komiksu nie brak pomysłów. Mulder i Scully muszą stawić czoła dziwnym istotom wykorzystującym ludzi w celach reprodukcyjnych (Żywiciele), bóstwu żerującemu na ludzkiej rozpaczy (Szczebiot), a także spotykają znajomych z przeszłości (Specjalnie dla Pana X). Wszystkie historie zachowują klimat i styl opowieści charakterystyczny dla telewizyjnego serialu. Podobnie jak pierwszy tom komiksowej kontynuacji serialu, drugi to dobra rozrywka, czasem przyprawiająca o dreszcze.
Angela to drugi tom (przypadkiem tylko drugie tomy trafiły do tego zestawienia) serii Strażnicy galaktyki (Egmont Polska) wydawanej w ramach Marvel Now. O ile tom Kosmiczni Avengers stanowił udany początek przygód drużyny, o tyle Angela zawodzi. Brak tu ciekawej fabuły, którą zastępują niezliczone sceny walk, choć znakomicie rozrysowane przez Sarę Pichelli. Brak tej historii polotu i humoru pierwszego tomu. Autorom nie udało się też zadowalająco wykorzystać tytułowej postaci (stworzonej przez Neila Gaimana, który o prawa do niej stoczył długą batalię). Seria notuje mały dołek, który mam nadzieję będzie tylko stanem przejściowym.
All Star Western, t. 2: Wojna Lordów i Sów (All Star Western Volume 2: War of Lords and Owls), Nowe DC Comics!, scen. Jimmy Palmiotti, Justin Gray), rys. Moritat tłum. Krzysztof Uliszewski, Egmont Polska, Warszawa 2015.
Z Archiwum X (The X Files), Vol. 2: Żywiciele, Chris Carter, Joe Harris (fabuła), scen. Joe Harris, rys. Elena Casagrande, Silvia Califano, Michael Walsh, Gregg Scott, menton3, Tony Moy, tłum. Bartosz Czartoryski, Wydawnictwo SQN, Kraków 2015.
Strażnicy galaktyki: Angela (Guardians of the Galaxy: Angela), Marvel Now, scen. Michael Brian Bendis, rys. Sara Pichelli, Olivier Coipel, Valerio Schiti, tłum. Paulina Braiter, Egmont Polska, Warszawa 2016.
nie czytałam żadnej. trochę nie moje klimaty.
Niestety to nie do konca moje klimaty. Ale podrzuce propozycje kuzynowi 🙂
Nie powinien być zawiedziony 🙂
Nic z tych pozycji nie trafiło nigdy w moje ręce i raczej nie trafi, bo to nie mój gust, ale film Strażnicy Galaktyki bardzo lubię. 🙂
W takim razie polecam pierwszy tom „Strażników Galaktyki” („Kosmiczni Avengers”), gdyż ma on klimat do filmu zbliżony 🙂
obejrzałam do 4 odcinka nowa serię Archiwum i … no cóż nie moja to wrażliwość…
Uwielbiam Archiwum… więc komiks chętnie bym przeczytała, natomiast Kosmiczni Avengers z pewnością spodobałyby się mojemu synowi i bratu.