Ołówkiem: Wojna Lordów i Sów, Żywiciele, Angela

All_Star_Western_2_okladkaWojna Lordów i Sów to drugi tom serii All Star Western (Egmont Polska) wydawanej w ramach Nowego CD Comics!. Po zakończeniu śledztwa w spawie gangu porywającego dzieci w Gotham, bohaterowie (Johah Hex i dr Arkham) wyruszają śladem zbiegłego przywódcy gangu. Zaprowadzi ich to do Nowego Orleanu, gdzie pomogą Nighthawkowi i Cinnamon w walce z groźnymi terrorystami. Po powrocie do Gotham będą z kolei musieli zmierzyć się z tajemniczym Trybunałem Sów i nie tylko… Drugi tom prezentuje się znacznie lepiej od poprzedniego. Scenarzyści zgrabnie i z coraz większą swobodą snują opowieść, racząc przy tym czytelników porcją niewymuszonego humoru. Warstwa graficzna tomu pozostaje na przyzwoitym poziomie. Obok podstawowej historii w zbiorze pojawiają się trzy dodatkowe opowieści, z których najciekawszą wydaje się historia początków pary Nighthawk i Cinnamon. Podsumowując, drugi tom All Star Western to przyzwoita dawka komiksowej rozrywki.

Z_Archiwum_X_2_okladkaFox Mulder i Dana Scully próbują rozwiązać kolejne zagadki w nowych odcinkach telewizyjnego serialu Z Archiwum X. Szkoda, że ich autorzy nie wykorzystali fragmentów z komiksowego dziesiątego sezonu przygód agentów FBI. Żywiciele (Wydawnictwo SQN) to jego drugi tom, w którym zamieszczono cztery historie. Trzy z nich to kolejne śledztwa dzielnych agentów, z kolei ostatni (Przemyślenia Palacza) skupia się historii tytułowej postaci. Autorom komiksu nie brak pomysłów. Mulder i Scully muszą stawić czoła dziwnym istotom wykorzystującym ludzi w celach reprodukcyjnych (Żywiciele), bóstwu żerującemu na ludzkiej rozpaczy (Szczebiot), a także spotykają znajomych z przeszłości (Specjalnie dla Pana X). Wszystkie historie zachowują klimat i styl opowieści charakterystyczny dla telewizyjnego serialu. Podobnie jak pierwszy tom komiksowej kontynuacji serialu, drugi to dobra rozrywka, czasem przyprawiająca o dreszcze.

GotG2_Angela_okladkaAngela to drugi tom (przypadkiem tylko drugie tomy trafiły do tego zestawienia) serii Strażnicy galaktyki (Egmont Polska) wydawanej w ramach Marvel Now. O ile tom Kosmiczni Avengers stanowił udany początek przygód drużyny, o tyle Angela zawodzi. Brak tu ciekawej fabuły, którą zastępują niezliczone sceny walk, choć znakomicie rozrysowane przez Sarę Pichelli. Brak tej historii polotu i humoru pierwszego tomu. Autorom nie udało się też zadowalająco wykorzystać tytułowej postaci (stworzonej przez Neila Gaimana, który o prawa do niej stoczył długą batalię). Seria notuje mały dołek, który mam nadzieję będzie tylko stanem przejściowym.


All Star Western, t. 2: Wojna Lordów i Sów (All Star Western Volume 2: War of Lords and Owls), Nowe DC Comics!, scen. Jimmy Palmiotti, Justin Gray), rys. Moritat tłum. Krzysztof Uliszewski, Egmont Polska, Warszawa 2015.

Z Archiwum X (The X Files), Vol. 2: Żywiciele, Chris Carter, Joe Harris (fabuła), scen. Joe Harris, rys. Elena Casagrande, Silvia Califano, Michael Walsh, Gregg Scott, menton3, Tony Moy, tłum. Bartosz Czartoryski, Wydawnictwo SQN, Kraków 2015.

Strażnicy galaktyki: Angela (Guardians of the Galaxy: Angela), Marvel Now, scen. Michael Brian Bendis, rys. Sara Pichelli, Olivier Coipel, Valerio Schiti, tłum. Paulina Braiter, Egmont Polska, Warszawa 2016.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

8 komentarzy

 1. abakercja pisze:

  nie czytałam żadnej. trochę nie moje klimaty.

 2. Niestety to nie do konca moje klimaty. Ale podrzuce propozycje kuzynowi 🙂

 3. Roberta.Ka pisze:

  Nic z tych pozycji nie trafiło nigdy w moje ręce i raczej nie trafi, bo to nie mój gust, ale film Strażnicy Galaktyki bardzo lubię. 🙂

  • Wojciech Lewandowski pisze:

   W takim razie polecam pierwszy tom „Strażników Galaktyki” („Kosmiczni Avengers”), gdyż ma on klimat do filmu zbliżony 🙂

 4. zaniczka pisze:

  obejrzałam do 4 odcinka nowa serię Archiwum i … no cóż nie moja to wrażliwość…

 5. MyJustyWorld pisze:

  Uwielbiam Archiwum… więc komiks chętnie bym przeczytała, natomiast Kosmiczni Avengers z pewnością spodobałyby się mojemu synowi i bratu.

 1. 6 kwietnia 2016

  […] do komiksowych kadrów i tam właśnie ukazały się sezony 10 i 11 (o czym pisałem tu i tu). Całości dopełniły dwa filmy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.