Ołówkiem #24: Komiksy dla „młodszych” czytelników (4)

Ołówkiem #24 Imaginaria

Codzienne życie niebieskich ludzików wypełnione bywa najbardziej niezwykłymi przygodami. Z kolei Lucky Luke musi wykonać trudne zadanie, które może na zawsze odmienić jego życie. Kolejna porcja komiksów dla „młodszych” czytelników, po które warto sięgnąć.

Z życia Smerfów

Z życia Smerfów Gitarą RysowaneŻycie Smerfów nigdy nie jest nudne. W ich wiosce ciągle coś się dzieje. Każdy z nich ma swoje kłopoty, z którymi musi poradzić sobie sam albo z pomocą przyjaciół. Niektóre z nich wymagają reakcji całej wioski, jak w przypadku uciszenia Harmoniusza. Śledząc ich losy nikt nie powinien się nudzić.

Z życia Smerfów to pięćdziesiąt dwie przygody rozgrywające się we wiosce niebieskich ludzików lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Każda z nich zajmuje zaledwie jedną planszę, jednak to w zupełności wystarczy Peyo i Yvanowi Delporte, aby rozbawić czytelnika do łez. Nie brak przy tym dyskretnie przemyconego dydaktyzmu, który jednak absolutnie nie psuje przyjemności lektury. A wszystko to narysowane charakterystyczną kreską Peyo. Lektura dobra dla każdej kategorii wiekowej.

Z życia Smerfów Gitarą Rysowane

Narzeczona Lucky Luke’a

Narzeczona Lucky Luke'a Gitarą RysowaneZdobywanie Dzikiego Zachodu okazuje się szczególnie trudne, jeśli mieszka się w Purgatory. W mieście tym brakuje bowiem kobiet, a bez nich mężczyźni nie mogą znaleźć motywacji do działania. Lucky Luke będzie musiał podjąć się prawdopodobnie najcięższej misji w swoim życiu. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie konwoju z przyszłymi narzeczonymi mieszkańców Purgatory. Misja ta może odmienić życie rewolwerowca bardziej niż mu się to na początku wydawało.

Narzeczona Lucky Luke’a została narysowana przez Morrisa, z kolei za scenariusz odpowiada Guy Vidal. Przyznać trzeba, że udało mu się stworzyć całkiem zabawną opowieść, zbudowaną na wszelkich znanych stereotypach dotyczących relacji damsko-męskich. Nie brak też typowych elementów tej humorystycznej westernowej serii, jak choćby braci Daltonów, którzy spotkają się z jedną z narzeczonych. Niezła lektura dla wielbicieli rewolwerowca strzelającego szybciej niż jego własny cień.

Narzeczona Lucky Luke'a Gitarą Rysowane

Zarówno opowieści o przygodach Smerfów, jak i Narzeczona Lucky Luke’a oferują mnóstwo dobrej zabawy. Idealne komiksy na męczące letnie dni.


Z życia Smerfów (Histoires de Schtroumpfs (8)), scen. Peyo, Yvan Delporte, rys. Peyo, tłum. Maria Mosiewicz, Przygody Smerfów, Egmont Polska, Warszawa 2019.

Lucky Luke, t. 54: Narzeczona Lucky Luke’a (La fiancé de Lucky Luke), scen. Guy Vidal, rys. Morris, tłum. Marek Puszczewicz, Egmont Polska, Warszawa 2019.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.