Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum

Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum Imaginaria

Postać Sherlocka Holmesa pojawiała się już ma Imaginariach w kilku odsłonach, czy to komiksowych czy serialowych. Jednak w większości nie były to opowieści pisane z myślą o młodszych odbiorcach. W przypadku komiksu Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum grupą docelową są przede wszystkim dzieci, choć rodzice nie powinni się nudzić podczas lektury.

Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum Okładka ImaginariaSzerlock Worms zajmuje się najtrudniejszymi sprawami kryminalnymi. Często ratuje świat przez licznymi złoczyńcami. Ma też swoje bardziej niewinne hobby, jak oglądanie programów o glebogryzarkach. Pewnego dnia spokojny dzień detektywa dżdżownicy przerywa pojawienie się jaszczurki Doktora Zwinki. Ten dziennikarz podrzuca Wormsowi intrygującą sprawę tajemniczych porwań. Jeśli nie uda im się powstrzymać niecnych działań przestępcy, to ekosystemowi może grozić zagłada. Czy bohaterom uda się powstrzymać tajemniczą istotę, która kryje się w mroku? Czy uda im się rozwiązać kryminalną zagadkę, której niewielu detektywów mogłoby podołać?

Łukasz Augustyniak sprawnie bawi się konwencjami detektywistycznej opowieści osadzając ją w przyjaznym dla młodego czytelnika ekosystemie. Główni bohaterowie opowieści stanowią sympatyczną grupę stworzeń, które łatwo polubić. Szerlok Worms przejął wiele cech swojego literackiego pierwowzoru, jednak wszystko to zostało pokazane z dużym dystansem i poczuciem humoru.

Kryminalna zagadka nie jest nadmiernie skomplikowana, ale na tyle przewrotna, że długo nie można odkryć potencjalnego sprawcy. Dzięki temu lektura wciąga, nie tylko najmłodszych czytelników.

Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum Plansza 1 Imaginaria

Największą zaletą komiksu Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum jest to, że oferuje także sporo bardziej dojrzałym czytelnikom. Autor dorzucił sporo dowcipów, które rozbawią rodziców czytających komiks razem z pociechami.

Komiks bardzo dobrze prezentuje się także od strony graficznej. Rysunki są przejrzyste, sporo w nich sytuacyjnego humoru, a tempo narracji dostosowane zostało do możliwości młodszych odbiorów.

Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum Plansza 2 Imaginaria

Komiks Niesamowity Szerlock Worms i niebieskie monstrum powinien przypaść do gustu młodszym czytelnikom, którzy szukają dobrej fabuły. Ponadto, niejako przy okazji, komiks ten porusza problemy ekologiczne, które stają się współcześnie coraz istotniejsze. Mam nadzieje, że powstaną kolejne odsłony tej serii.


Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum, scen. i rys. Łukasz Auguścik, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.