Młodzi Tytani: Beast Boy

Młodzi Tytani Beast Boy Imaginaria

Scenarzystka Kami Garcia oraz rysownik Gabriel Picolo, który stworzyli komiks Młodzi Tytani. Raven, powracają do świata nastoletnich superbohaterów. Tym razem biorą na artystyczny warsztat kolejną postać ze znanej młodzieżowej drużyny pogromców przestępców. Komiks Młodzi Tytani. Beast Boy opowiada o pierwszym zetknięciu Garfielda Logana ze swoimi mocami, co dla młodego człowieka stanowi okazję do zmiany pozycji towarzyskiej.

Młodzi Tytani Beast Boy Okładka ImaginariaGarfield Logan nie należy do grupy popularnych uczniów. Siedemnastolatek jest raczej osobą z dolnej drabiny szkolnej hierarchii dziobania, co wydaje mu się doskwierać. Jego przyjaciele, Stella i Tank, starają się go zrozumieć i wspierać. Kiedy Garfield odkrywa w sobie moce, których nie jest w stanie zrozumieć, uzyskuje możliwość poprawienia swoich notowań i zdobycia serca wymarzonej dziewczyny. Nie wszystko jednak pójdzie tak, jak tego sobie wymarzył, a do tego zrozumie osiadanie supermocy nigdy nie pozostaje bez konsekwencji.

Fabuła powieści graficznej Młodzi Tytani. Beast Boy nie należy do przesadnie oryginalnych. Mamy tu do czynienia z dość stereotypową opowieścią o szkolnych problemach nastolatków marzących o popularności i realizacji życiowych planów. Wszelkie porażki zdają się dotykać ich bardziej niż doświadczonych życiem dorosłych. Do tego dochodzi coś, czego uniknęło pokolenie rodziców dzisiejszych młodych dorosłych, a mianowicie rywalizacja w mediach społecznościowych. Wątek ten często powraca w powieści graficznej pokazując jak bardzo uzależniona jest akceptacja samego siebie od sieciowej popularności.

Jednak nie tylko życiem w mediach społecznościowych żyją bohaterowie powieści graficznej Młodzi Tytani. Beast Boy. Innym problemem, którego dotykają autorzy komiksu jest powierzchowność relacji pomiędzy młodymi ludźmi i oparcie jej na pozorach. Większość bohaterów drugiego planu zdaje się uznawać budowany wizerunek za coś prawdziwego, a nie stara się poznać, a co dopiero zrozumieć drugiego człowieka. Wspomniane wcześniej media społecznościowe tylko wzmacniają tego rodzaju problemy.

Młodzi Tytani Beast Boy Plansza 1 Imaginaria

Od strony graficznej powieść graficzna Młodzi Tytani. Beast Boy prezentuje się bardzo dobrze. Czuć w sposobie rysowania Gabriela Picolo dobrą znajomość klasycznych komiksów dla nastoletnich odbiorców. Narysowany świat przedstawiony jest przekonująco, a emocje młodych bohaterów oddane wiarygodnie.

Młodzi Tytani. Beast Boy to opowieść, która powinna się spodobać wielbicielom serii DC powieść graficzna 13+, zwłaszcza tym których przekonały przygody Raven. Pozostaje zatem czekać na wydanie ich wspólnych przygód.


Młodzi Tytani. Beast Boy (Teen Titans: Beast Boy), scen. Kami Garcia, rys. Gabriel Picolo, Rob Haynes, tłum. Alicja Laskowska, DC powieść graficzna 13+, Story House Egmont, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 12 listopada 2021

    […] Batgirl, kolejna powieść graficzna z serii DC powieść graficzna 13+ narysowana przez Nicole Goux do scenariusza Sarah Kuhn stawia przed czytelnikiem filozoficzne […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.