Luna Rossa, „Secrets & Lies” (2014)

„Sleeping Pills & Lullabies” debiutanckie wydawnictwo zespołu Luna Rossa zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Fragmenty tej płyty oraz związane z jej słuchaniem wrażenia zaprezentowałem słuchaczom Art.Rockowego Świata. Delikatna, wręcz eteryczna muzyka brytyjskiego zespołu uwodziła nastrojem, pięknymi melodiami oraz subtelnym brzmieniem. Kiedy w moje ręce trafiła ich druga płyta, spodziewałem się kolejnej porcji niezwykłej i poruszającej muzyki.

Luna Rossa to akustyczny projekt dwojga muzyków Anne-Marie Helder i Jonathana Edwardsa. Ona śpiewa w zespole Panic Room, on gra w nim na instrumentach klawiszowych. Oboje związani byli także z formacją Karnataka (Jonathan był jednym z jej współzałożycieli), a ponadto Ann-Marie gra w Mostly Autumn. Tym lepiej, że udało im się znaleźć czas na stworzenie dwóch znakomitych płyt pod szyldem Luna Rossa.

„Secrets & Lies” to, podobnie jak pierwsza płyta zespołu, zbiór pięknych, akustycznych kompozycji, od których trudno się oderwać. Dziewięć z jedenastu zamieszczonych na albumie kompozycji jest autorstwa Helder i Edwardsa. Dwie: Tiny Demons i I’ve Been Wrong Before to covery utworów Todda Rungrenna i Randy’ego Newmana. Piosenki te wykonaniu Luna Rossa brzmią wspaniale, a dźwięki fletu w Tiny Demons dodają tej kompozycji uroku.

„Secrets & Lies” to płyta bardzo równa. Nie ma na niej lepszych i gorszych utworów. Wszystkich słucha się znakomicie. Zaczynając od Aurory poprzez urokliwą kompozycję tytułową, aż po No Chords Left obcujemy z muzyką, w której wszystko jest na miejscu. Na najnowszej płycie Luna Rossa nie ma ani jednego zbędnego elementu. Wszystko znakomicie ze sobą współgra. Choć płyta składa się z krótkich, zwiewnych piosenek, to warto słuchać jej w całości. Wtedy można w pełni docenić jej urok i klimat.

Duet Luna Rossa kolejny raz stworzył płytę idealną. „Secrets & Lies” znakomicie słucha się wieczorem, przy zgaszonym świetle z lampką wina w ręku. Wtedy można najpełniej poczuć klimat tej muzyki, smakować jej ulotność i wracać do niej raz za razem.

Utwory

1. Aurora (4:46)
2. Secrets & Lies (6:01)
3. Disappointment (4:04)
4. The Black Dog (3:44)
5. Flowers in My Hair (5:36)
6. Happy Little Song (2:50)
7. Tiny Demons (5:08)
8. Fly Away (4:41)
9. I’ve Been Wrong Before (2:34)
10. The Harmony (4:10)
11. No Chords Left (4:13)

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.