Krasnolud Nap: Smocza kraina

Krasnolud Nap tom 1 Smocza kraina Gitarą Rysowane

Młodsi czytelnicy komiksów mogą czuć się usatysfakcjonowani. Dzięki kolejnym edycjom „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci” pojawiło się bowiem kilka atrakcyjnych serii komiksowych dla nich przeznaczonych. Kilkanaście dni temu pisałem o pierwszym tomie przygód Rufusa zatytułowanym Wilk w owczej skórze. Dziś czas na trochę starszą serię Krasnolud Nap, której pierwszy tom ukazał się w 2016 roku.

Krasnolud Nap tom 1 Smocza kraina Okładka Gitarą RysowaneTytułowy bohater serii jest krasnoludem obdarzonym magicznymi mocami. Niestety opuścił on swoją rodzinną krainę i wpadł w ręce Lorda Dartora, maga, którego mrocznych planów jest Nap niezbędnym elementem. Uciekając z lochów, do których trafił za sprawą Bodora, (pomocnika czarnoksiężnika), spotyka księżniczkę Klarę i jej przyjaciela Rodricka. Złakniona przygód, niesforna następczyni tronu postanawia pomóc Napowi powrócić w rodzinne strony. Jednak czy krasnoludowi, o którym w księgach piszą straszne rzeczy, można zaufać? Czy wyprawa do smoczej krainy zakończy się sukcesem?

Maciej Jasiński, scenarzysta znany z bardzo udanej serii Detektyw Miś Zbyś, zabiera czytelników w pełną humoru jazdę bez trzymanki. Klara i Rodrik stawią czoła wielu przeciwnościom, zmagać też się będą z parą zabawnych szwarccharakterów i ich nietypowym pomocnikiem. Scenarzysta nie pozostawia czytelnikom chwili na oddech, przygoda goni przygodę, a bohaterowie poznają kolejne fragmenty świata przedstawionego. Zyskują oni także niespodziewanego sojusznika, moim zdaniem najfajniejszą postać całej opowieści, cierpiącego na kłopoty z pamięcią smoka.

Krasnolud Nap tom 1 Smocza kraina 1 Gitarą Rysowane

Krzysztof Trystuła wspaniale przedstawił krainy, w których rozgrywa się akcja pierwszego tomu serii Krasnolud Nap. Kadry pełne są szczegółów i uroczych detali, które wzbogacają wizję świata przedstawionego. Czuć także w rysunkach Trystuły fascynację rysunkami patrona konkursu. Rysownik świetnie rysuje, a nawet nieco karykaturalnie przerysowuje, bohaterów „zaludniających” komiksowy świat. Znakomicie oddaje nastroje bohaterów, zarówno tych ludzkich, jak i bardziej magicznych. Przypatrzcie się smoczym grymasom, a zrozumiecie, co mam na myśli.

Krasnolud Nap to komiks, który powinien zadowolić każdego młodego czytelnika. Dynamiczna akcja Smoczej krainy oraz znakomity humor zapewnią satysfakcjonującą rozrywkę. Szkoda, że komiks kończy się tak szybko, ale dostępna jest jego kontynuacja, o której niebawem.


Krasnolud Nap, t. 1: Smocza kraina, scen. Maciej Jasiński, rys. Krzysztof Trystuła, Egmont Polska, Warszawa 2016.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.