Kasia i jej Kot, tom 1

Kasia i jej Kot tom 1 Imaginaria

Koty zwykły chodzić własnymi ścieżkami. Czasem stykają się one z ludzkimi, a wtedy dochodzi do testowania granic wzajemnej tolerancji. Koty mogą zachowywać się różnie. Jedne przyjmą styl Garfielda, a inne spacyfikują ludzką służbę w inny sposób. Sushi, jeden z bohaterów komiksowej serii Kasia i jej Kot, wybrał strategię mniej cyniczną niż gruby rudzielec, jednak wprowadza ona w życie jego rodziny sporo zamętu.

Kasia i jej Kot tom 1 Okładka Gitarą RysowaneKasia i jej tata przyjmują pod swój dach kota. Czworonóg nazywa się Sushi i wydaje się całkiem sympatycznym przedstawicielem kociego gatunku. Jednak nie należy dać się zwieść pozorom, gdyż jego obecność zmieni życie ludzkich bohaterów opowieści. W ich domu nie zagości rutyna, a Sushi zadba o to, by się nie nudzili. Jego obecność zaowocuje licznymi niezwykłymi sytuacjami, które podważą przekonanie ludzkich bohaterów o dominacji homo sapiens.

Hervé Richez i, znany z wydawanej na naszym rynku serii Sisters, Christophe Cazenove pokazują w zabawny sposób, jak posiadanie kociego przyjaciela zmienia domową sytuację. Czy to kot dostosowuje się do właścicieli, czy to oni muszą zaakceptować zwyczaje zwierzęcia? Zmagania o dominację stanowią przyczynek licznych żartów przedstawionych w komiksie Kasia i jej Kot. Autorom udało się z humorem pokazać blaski, jak i mniej sympatyczne strony posiadania kota. Te pierwsze zresztą zdają się przeważać.

Na wyróżnienie zasługuje też fakt, że autorzy uczynili bohaterem opowieści tatę tytułowej bohaterki. Do tego został on zaprezentowany nie jako stereotypowy rodzic w tle utrudniający dziecku życie, choć czasem takie sytuacje się też zdarzają, a równoprawny uczestnik opowieści. Autorom udało się zamknąć w serii krótkich jedno- lub czasem dwuplanszowych historii wiele interesujących obserwacji dotyczących rodzinnych relacji.

Kasia i jej Kot tom 1 1 Gitarą Rysowane

Rysunki do serii Kasia i jej Kot stworzyła Yrgane Ramon, dla której było to pierwsze spotkanie z opowieściami rysunkowymi. Jej cartoonowe ilustracje znakomicie pasują do pełnych humoru historii składających się na zawarte w pierwszym tomie polskiego wydania albumy.

Kasia i jej Kot to kolejna udana seria wydawana w ramach kolekcji Komiksy są super! Lekka i pełna humoru opowieść powinna przyciągnąć do lektury młodszych i nieco starszych czytelników, niezależnie od możliwej sympatii dla futrzaków.


Kasia i jej Kot (Cath & son chat 1, 2, 3), t. 1, scen. Christophe Cazenove, Hervé Richez, rys. Yrgane Ramon, tłum. Maria Mosiewicz, Komiksy są super!, Egmont Polska, Warszawa 2019.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.