Kajtek i Koko w kosmosie: Przyjaciel Jol

Kajtek i Koko w kosmosie tom 3 Przyjaciel Jol Imaginaria

Wysłani w kosmos przez profesora Kosmosika Kajtek i Koko nie przestają pakować się w kolejne kłopoty. W trzecim tomie nowej, a do tego kolorowej, edycji serii Kajtek i Koko w kosmosie bohaterowie zmierzą z nieprzyjazną planetą, a także trafią w sam środek planetarnych waśni.

Kajtek i Koko w kosmosie tom 3 Przyjaciel Jol Okładka Gitarą RysowaneBohaterowie, po rozprawie z tyranem Zarzurem i zmaganiach z kosmicznymi piratami próbują uciec z nieprzyjaznej planety. Pomaga im w tym poznany wcześniej (zresztą tytułowy) przyjaciel Jol. Biorąc pod uwagę skłonność protagonistów do pakowania się w kłopoty, będzie miał on okazję wielokrotnie ratować ich z nie lada opresji. Kajka i Koka czeka między innymi spotkanie z potomkami boskich istot, o których opowiadał Jol, a także poznają podobne do ptaków istoty. Jakby tego było mało Kajtek i Koko wpadną w wir odwiecznego konfliktu między dwiema społecznościami, a ich zachowanie doprowadzi do licznych perturbacji w objętej konfliktem zbiorowości.

Przyjaciel Jol to kolejne dziewięćdziesiąt sześć stron dynamicznej akcji, która nie pozwala na złapanie oddechu. Wyobraźnia Janusza Christy zdawała się nie znać granic, o czym świadczą kreowane przez niego światy i zamieszkujące je istoty. Fabuła okraszona została gigantyczną dawką znakomitego humoru, zarówno słownego jako i sytuacyjnego. Christa wspaniale wykorzystuje swoich bohaterów, czyniąc różnice między nimi, nie tylko te fizyczne, źródłem licznych dowcipów. Nie brak też momentów bardziej dramatycznych, ale raczej nie wątpimy, że Kajtek i Koko wyjdą cało z każdej zastawionej na nich pułapki.

Kajtek i Koko w kosmosie tom 3 Przyjaciel Jol 1 Gitarą Rysowane

Przyjaciel Jol to także smakowita uczta dla oczu. Kolejne miejsca odwiedzane przez bohaterów, jak i zamieszkujące je istoty, Janusz Christa przedstawia z dużą pieczołowitością. Wszystkie postaci zaludniające liczne komiksowe światy obdarzone są unikalnym wyglądem, cechami charakteru, a także społecznymi rytuałami. Wszystko to sprawia, że warto spokojnie poprzyglądać się poszczególnym kadrom, gdyż można w nich czasem odkryć całkiem interesujące szczegóły.

Trzeci tom kolorowej edycji serii Kajtek i Koko w kosmosie to gwarancja dobrej zabawy, dla młodszych, ale też i starszych czytelników. Dla pierwszych może to być dobre wejście w świat komiksowych kadrów, z kolei dla drugich nostalgiczna podróż w przeszłość. Tak czy inaczej każdy powinien być zadowolony.


Kajtek i Koko w kosmosie, t. 3: Przyjaciel Jol, scen. i rys. Janusz Christa, Egmont Polska, Warszawa 2018.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.