Kaczogród: Ogromna maszyna

Kaczogród Ogromna maszyna Imaginaria

Poprzedni tom kolekcji Kaczogród zawierającej komiksy autorstwa Carla Barksa zabrał czytelników oferował, przynajmniej w tytule, pełne dolarów opady. Z kolei tom Ogromna maszyna zaoferuje liczne przygody, choć bez sugerowanych ekstremalnych zjawisk pogodowo-finansowych. Jedno jest oczywiste: nie zabraknie pełnych humoru komiksowych opowieści.

Kaczogród Ogromna maszyna Okładka ImaginariaOgromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960 to zbiór krótszych, wypełnionych akcją i humorem opowieści o mieszkańcach Kaczogrodu. Czytając kolejne historie nie powinniście narzekać na nudę, gdyż Carl Barks był mistrzem zajmujących opowieści.

We wstępie do tomu pojawia się krótka charakterystyka dokonań Braci Be, którzy są jednymi z głównych antagonistów Sknerusa McKwacza. Sugerować by to mogło ich znaczącą obecność w recenzowanym tomie, jednak tak się nie dzieje. Ich obecność jest motywowana tytułową historią, w której po raz kolejny chcą ograbić najbogatszego Kaczora świata. Czy im się to uda? To na razie pozostanie bez odpowiedzi.

W pozostałych opowieściach bohaterowie kaczych opowieści będą musieli pokonać liczne przeciwności losu. Nie jest bowiem łatwo przekonać Donalda do bezinteresownych dobrych uczynków. Udział w konkursie na najbogatszego kaczora świata to też nie przelewki. To tylko wierzchołek góry przeciwności, którym Sknerus, Donald i jego siostrzeńcy będą musieli stawić czoła.

Podobnie jak w poprzednich tomach kolekcji, obok komiksowych opowieści znajdziemy też reprodukcje licznych okładek tworzonych przez Barksa. Na zakończenie dostajemy też trochę informacji o drugoplanowych postaciach z historii o Kaczogrodzie,

Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960 to kolejna fantastyczna czytelnicza przygoda dla wielbicieli Kaczogrodu. Lektura, która każdemu dostarczy sporo frajdy.


Kaczogród. Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960 (Sterke-Nils med øksen og andre historier fra 1959-1960), scen. i rys. Carl Barks, przeł. Jacek Drewnowski, Marcin Mortka, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.