Harem Scarem, „United” (2017)

Harem Scarem United Gitarą Rysowane

„United” to czternasty studyjny album kanadyjskiego zespołu Harem Scarem specjalizującego się w melodyjnym hard rocku. Nie wiem, czy w tego rodzaju muzyce da się jeszcze zagrać coś nowego, ale z pewnością można obdarzyć słuchaczy pełnymi przebojowych melodii utworami. Czy udało się tego ponownie dokonać muzykom Harem Scarem?

Harem Scarem United Okładka Gitarą RysowaneZespół Harem Scarem powstał w 1987 roku z inicjatywy Harry’ego Hessa i Pete’a Lesperance’a. Cztery lata później ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu „Harem Scarem”. Do 2008 roku, w którym drogi członków formacji się rozeszły, wydali dwanaście płyt studyjnych, trzy EP-ki oraz kilka płyt koncertowych. Pięć lat później zespół ponownie pojawił się na muzycznej scenie, czego dowodem był album „Thirteen”. Cztery lata przyszło fanom grupy czekać na ich kolejne wydawnictwo zatytułowane „United”.

Czternasty studyjny album zespół nagrał w składzie: Harry Hess (śpiew, gitary), Pete Lesperance (gitary), Creighton Doane (bębny), Darren Smith (dodatkowy śpiew) i Stan Miczek (bas). Na płycie można także usłyszeć wielu znamienitych gości takich jak Jeff Scott Soto, Jeff Dalziel, Pete Newdeck oraz Alessandro Del Vecchio. Za produkcję albumu odpowiedzialność wzięli założyciele zespołu.

Muzyka zawarta na „United” to znakomitej próby melodyjny hard rock. Jedenaście przebojowych kompozycji opartych na chwytliwych gitarowych riffach i wpadających w ucho refrenach powinno usatysfakcjonować wielbicieli gatunku. Muzyka Harem Scarem przywołuje skojarzenia z klasykami gatunku, a głos wokalisty brzmi czasem jak wyciągnięty z albumów wczesnego Bon Jovi. „United” to bardzo równa płyta, ale gdybym musiał wskazać najciekawsze kompozycje, to wśród nich znalazłby się z Here Today Gone Tomorrow, One Of Life’s Mysteries oraz Indestructible.

Harem Scarem United Band Gitarą Rysowane

Muzyka zawarta na drugim, po wznowieniu przez nich działalności, studyjnym albumie zespołu Harem Scarem, wpada w ucho.. „United” to udany album, który co prawda nie odkrywa nowych muzycznych światów, ale trudno się od niego oderwać.

Utwory

1. United (4:45)
2. Here Today Gone Tomorrow (3:27)
3. Gravity (4:05)
4. Sinking Ship (4:23)
5. One Of Life’s Mysteries (3:57)
6. No Regrets (4:05)
7. Bite The Bullet (3:54)
8. Things I Know (4:17)
9. The Sky Is Falling (3:52)
10. Heaven And Earth (3:47)
11. Indestructible (5:01)

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.