Gitarą #9: Matria, Faint Signal

Gitarą Gitarą Rysowane

Świat intrygujących muzycznych dźwięków wydaje się nie mieć granic. Dwie poniższe muzyczne propozycje tylko to potwierdzają.

Matria, „Defying My World” (2014)

Matrie Defying My World okladka Gitarą RysowaneMatria to zespół pochodzący z miejscowości Moita w Portugalii. Powstał w 2000 roku z inicjatywy Rudy’ego Martinsa (śpiew, gitary) i Davida Casenave’a (gitary). Po pewnym czasie skład zespołu uzupełnili Nuno Alves (bas) oraz André Fernandes (bębny). Zanim w 2008 roku nagrali swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Matria”, ich muzyka pojawiła się na dwóch demówkach: „A Moonlight Memory” (2001) i „Escape From Reality” (2003).

Na drugie studyjne wydawnictwo muzyków portugalskiego zespołu trzeba było czekać sześć lat. W marcu 2014 roku ukazał się album „Defying My World”. Jego muzyczną zawartość stanowi mieszanka prog-rockowych i alternatywnych brzmień. Płyta pełna jest chwytliwych, czasem wręcz przebojowych melodii, które potrafią zapisać się w pamięci słuchacza. Wśród wyróżniających się utworów wymienić warto Sleepless, Beneath The Sin oraz tytułową kompozycję. Album „Defying My World” nie otwiera drzwi do nowego muzycznego świata, ale zawarta na nim muzyka dostarcza sporo estetycznych przyjemności. Mam nadzieję, że przerwa między drugim a trzecim albumem nie będzie zbyt długa.

Faint Signal, „Faint Signal” (2014)

Faint Signal okladka Gitarą RysowaneFaint Signal to amerykański zespół, ale z polskimi korzeniami, gdyż ojciec jednego z twórców tej formacji, Henri’ego Eisenbauma (gitary, instrumenty klawiszowe, śpiew, perkusja), pochodzi z kraju na Wisłą. Drugim filarem formacji jest Randy Campell (śpiew, bas, instrumenty klawiszowe). Zespół pochodzi z Cincinnati w stanie Ohio.

Na przełomie 2013 i 2014 roku muzycy przygotowali materiał na debiutancki album zatytułowany „Faint Signal”, który ukazał się w 2014 roku. Obok członków zespołu można na płycie usłyszeć Paula Robertsa (instrumenty klawiszowe) oraz Kevina Coila (perkusja). Zaprezentowana na „Faint Signal” muzyka to przebojowy crossover prog. Kompozycje zamieszczone na płycie są zwarte, melodyjne i łatwo wpadające w ucho. Posłuchajcie choćby Faint Signal, R.F.I.D. (The Final Mark), czy The Sun Closed It’s Eyes, by docenić twórczość muzyków Faint Signal.


Matria, Defying My World, 2014.

Faint Signal, Faint Signal, 2014.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.