Gitarą #8: The Light Afternoon

The Light Afternoon Gitarą Rysowane

The Light Afternoon to brytyjski zespół wywodzący się z Bournemouth w hrabstwie Dorset (to w tym hrabstwie rozgrywa się akcja znakomitego serialu Broadchurch). W skład tego muzycznego projektu wchodzą: Steve Newland (gitary, instrumenty klawiszowe, produkcja) oraz Annette Appleton (śpiew). Jego twórcy ograniczają swoją działalność do studia nagraniowego. Steve i Annete współpracowali ze sobą od 2002 roku występując pod różnymi szyldami. W 2012 roku wydali pierwszy album pod szyldem The Light Afternoon.

The Light Afternoon My Parallel Life Gitarą RysowaneDebiutancki album zespołu zatytułowany „My Parallel Life” zawierał muzykę osadzoną w klimatach lat siedemdziesiątych. Mieszają się w niej wpływy rocka progresywnego, folka czy klasycznego rocka. Nie brakuje w ich muzyce nastrojowych gitar, melotronu czy poruszających melodii. Tym co jednak co najbardziej urzeka jest klimat budowany w kolejnych kompozycjach.

Wśród utworów zamieszczonych na „My Parallel Life” przeważają bardziej rozbudowane formy, co pozwala muzykom na spokojne rozwijanie muzycznych pomysłów. Począwszy od otwierającej album It Couldn’t Happen Here (najdłuższy utwór na płycie), do Right the Way In możemy swobodnie dać się ponieść muzyce proponowanej przez The Light Afternoon. Mnie najbardziej przypadły do gustu utwór tytułowy oraz rozwijająca się powoli kompozycja otwierająca album.

The Light Afternoon Among the Family Tree Gitarą Rysowane

Dwa lat po debiutanckim albumie światło dzienne ujrzało drugie studyjne wydawnictwo zespołu zatytułowane „Among The Family Tree”. Muzycznie album utrzymany jest w podobnej stylistyce, co poprzednik. Pełno na nim nastrojowych kompozycji, jak choćby otwierający płytę When I See Ghosts, jednak tym razem duet zdecydował się na nagranie kilku bardziej zwartych kompozycji jak całkiem przebojowy The Accidental Singer czy piękna tytułowa ballada. Nie brak też znakomitych gitarowych solówek, z których na długo w pamięci zapaść może ta z zamykającego album We are Fragile Like the China.

„Among The Family Tree” to ciekawsze wydawnictwo niż debiutancki album „The Light Afternoon”. Choć płyta zbudowana jest z podobnych muzycznych elementów, to wydaje się, że artystom udało się lepiej wyeksponować to, co najlepsze w ich muzyce.

A na koniec dobre wieści. Właśnie ukazał się trzeci album zespołu The Light Afternoon zatytułowany „The History Of Mr Puffin Man”, o którym niedługo będziecie mogli przeczytać.


The Light Afternoon, My Parallel Life, 2012.

The Light Afternoon, Among the Family Tree, 2014.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 6 marca 2017

    […] lutego tego roku ukazał się trzeci album brytyjskiego zespołu The Light Afternoon. Następca „My Parallel Life” i „Among The Family Tree” nosi tytuł „The History Of Mr Puffin Man” i zabiera słuchaczy w klimatyczną podróż przez […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.