Garfield: Tłusty koci trójpak, tom 9

Garfield Tłusty koci trójpak tom 9 Imaginaria

Przygody rudego kocura wielbiącego przysmaki włoskiej kuchni gościły już na wirtualnych łamach Imaginariów. Jednak wydanie każdego kolejnego tomu Tłustego kociego trójpaku, to okazja, aby zanurzyć się w bogaty świat pasków z jego przygodami. Garfield nie jest się w stanie nudzić, a wraz z nim czytelnicy.

Garfield Tłusty koci trójpak tom 9 ImaginariaDziewiąty tom zbiorczego wydania przygód Garfielda zawiera trzy wcześniej opublikowane zbiory pasków: Garfield zostaje gwiazdą, Garfield nikomu nie ciąży oraz Garfield sprząta do czysta. Kolejność publikacji nie odgrywa tu istotnej roli, gdyż Garfielda zmagania z rzeczywistością oraz innymi stworzeniami zamieszkującymi jego świat można czytać w dowolnym porządku. Dobra zabawa jest zawsze gwarantowana.

A z czym przyjdzie się zmagać słusznych rozmiarów kocurowi? Po pierwsze, z własnym właścicielem, choć o tym kto rządzi w gospodarstwie domowym Jona można by dyskutować. Fragmenty, w których ten ostatni uczestniczy w zjeździe klasowym, zostały uznane przez współtwórcę tego tekstu, za jedne z najśmieszniejszych. Zatem o osobie, która dostarcza Garfieldowi ukochaną lazanię nie wolno zapominać.

Po drugie, kocur zadaje się z dobrodusznym i niezbyt rozgarniętym psem, który staje się ofiarą licznych żartów Garfielda. Odie jednak zdaje się być zadowolony ze swojego życia i tryska niczym nieograniczonym optymizmem.

 

Garfield Tłusty koci trójpak tom 9 Plansza 1 Imaginaria

W dalszej kolejności w życiu Garfielda pojawią się myszy (wszak to opowieść o kocie, więc i one muszą się znaleźć). Nie zabraknie też Pooky’ego, którego obecność w kadrach zawsze cieszy. Garfield uda się też w podróże, czy to nad morze czy na Święta. Niezależnie, gdzie będzie i z czym się mierzy (vide lodówki), dobrego humoru nie powinno zabraknąć.

Od strony graficznej Garfieldowe paski nie ulegają zmianom. Nie ma zresztą takiej potrzeby.

Garfield Tłusty koci trójpak tom 9 Plansza 2 Imaginaria

Kolejny tom potrójnych wydań serii Garfield oferuje tyle samo zabawy, co poprzednie. Lektura, do której często się wraca, nawet na kilka pasków.

Dane komiksów:

Garfield. Tłusty koci trójpak, t. 9 (Garfield: Fat Cat 3-Pack. Vol. 9), scen. i rys. Jim Davis, tłum. Piotr W. Cholewa, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

1 Odpowiedź

  1. 14 stycznia 2022

    […] jak w poprzednich tomach Garfield będzie musiał stawić czoła licznym niespodziewanym wyzwaniom. Ich natura będzie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.