Garfield: Tłusty koci trójpak, tom 12

Garfield Tłusty koci trójpak tom 12 Imaginaria

Przygody kociego amatora włoskiej kuchni bawią czytelników od wielu lat. Dwunasty już tom Tłustego kociego trójpaku umożliwia szybkie zapoznanie się z licznymi przygodami na swój sposób sympatycznego rudzielca. Solidna porcja kociej rozrywki wydaje się zatem w zasięgi ręki.

Garfield Tłusty koci trójpak tom 12 Okładka ImaginariaDwunasty tom zbiorczego wydania przygód Garfielda zawiera trzy wcześniej opublikowane zbiory pasków: Garfield żyje pełnią, Garfield karmi kota oraz Garfield. Maska żarłocznej śmierci. Czy trzeba zapoznawać się z nimi w określonej kolejności? Niekoniecznie, zmagania Garfielda bawią niezależnie od chronologicznych okoliczności.

Życie kota nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli otoczenie nie dorasta do „wyśrubowanych” standardów głównego bohatera komiksowych pasków. Nie ułatwiają mu go mało rozgarnięty właściciel, który nie może odnaleźć kobiety swojego życia. Do tego grona można także Odiego czy Nermala, z których każdy na swój unikalny sposób jest w stanie zaburzyć idealną równowagę Garfielda. W zebranych w tym tłustym kocim trójpaku historiach pojawią się, jednakże nowi „uprzyjemniacze” kociej egzystencji, czyli muchy.

Poza tym wszystko jest po staremu. Zresztą, po co zmieniać coś, co doskonale funkcjonuje od lat. Lepiej poddawać całość drobnym modyfikacjom, dodającym jej atrakcyjności. Za dużo nowego mogłoby sprawić, że opowieści o Garfieldzie straciłyby swój specyficzny smak.

Rysunki Jima Davisa jak zawsze zachwycają. Tu także nie ma zmian, które mógłby zepsuć dobrze działający mechanizm. Przy tym autor cały czas potrafi zmusić czytelników do uśmiechu znakomicie kadrując swoje historyjki.

Dwunasty Tłusty koci trójpak to solidna porcja doskonałej komiksowej zabawy. Historie o rudym kocurze z nadwagą, który dręczy swojego właściciela jeszcze długo nie przestaną bawić. Dodatkowy plus za należy się za tytuł trzeciego z zebranych w tomie tomów (wiem jak to brzmi), który nawiązuje do jednego z moich ulubionych opowiadań.


Garfield. Tłusty koci trójpak, t. 12 (Garfield: Fat Cat 3-Pack. Vol. 12), scen. i rys. Jim Davis, tłum. Piotr W. Cholewa, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.