Frnck: Poświęcenie

  • Frnck_t3_Poswiecenie_okladka

Trzynastoletni Franck musi odnaleźć się w prehistorycznym świecie, do którego przypadkowo trafił. Powoli udało mu się zaadaptować do dziwactw nowej rzeczywistości. W trzecim tomie serii zatytułowanym Poświęcenie będzie musiał stawić czoła zagrożeniu całkiem współczesnemu.

Frnck tom 3 Poświęcenie Okładka ImaginariaFranck musi stać się pełnoprawnym członkiem plemienia, które przygarnęło przybysza z bardziej nowoczesnego świata. Wymaga to od Francka zdobycie umiejętności, które czasem przerastają jego współczesną wrażliwość. Umiejętność przetrwania w miejskiej dżungli nie przekłada się bowiem automatycznie na zdolności wymagane by przeżyć w tej prawdziwej. Co można zjeść, czego lepiej unikać? Tego musi się nauczyć. Gdy członkowie jego plemienia zapadają na dziwną chorobę, na którą Franck zdaje się odporny, musi podjąć próbę ocalenia przyjaciół.

W każdym kolejnym tomie serii Frnck autorzy odsłaniają coraz więcej tajemnic świata, w którym przyszło żyć głównemu bohaterowi. Tym razem skupiają się na dietetyce oraz medycynie. Główny bohater, który nie ma specjalnego talentu myśliwskiego, musi poznać wszelkie jadalne rośliny rosnące w prehistorycznej rzeczywistości. Z kolei tajemnicza choroba pozwala nam przyjrzeć się chorobom przenoszonym z różnych środowisk. W tych pierwszych, przywykłych do określonych patogenów, nie stanowią one zagrożenia, ale dla nowych ich „odbiorców” mogą być bardzo groźne.

Oliver Bocquet i Brice Cossu płynnie prowadzą opowieść, w której wiele się dzieje. Ponadto, uzupełniają przygodowe elementy opowieści, dobrym humorem, często wynikającym z nieprzystawania nowoczesnych technologii do prehistorycznego świata.

Rysunki Brice’a Cossu balansujące między realizmem a cartoonowością świetnie pasują do tej przygodowej, acz niepozbawionej humoru, opowieści. Ogląda się je z dużą przyjemnością.

Poświęcenie to udana kontynuacja komiksowej serii Franck. Dobrze, że przed nami jeszcze kilka tomów.


Frnck, t. 3: Poświęcenie (Frnck 3. Le Sacrifice), scen. Oliver Bocquet, rys. Brice Cossu, przeł. Agata Cieślak, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.